Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vuelta a Burgos 2020

Nadhazovači Clevelandu vynulovali Cubs, Indians mají první výhru

Cleveland – Baseballová Světová série svedla proti sobě dva týmy, které čekají na triumf vskutku hodně dlouho. Cleveland po něm touží od roku 1948, Chicago Cubs by rád ukončil nejdelší půst v historii soutěže a zvítězil po dlouhých 108 letech. Hlavně díky skvělým nadhazovačům Coreymu Kluberovi a Andrewovi Millerovi mají k vysněnému cíli zatím blíže Indians. Na domácím hřišti porazili v úvodním duelu finále Cubs 6:0.

Clevelandští hrdinové Andrew Miller a Roberto Perez
zdroj: Reuters/USA Today Sports

Startující nadhazovač Kluber udělal osm strikeoutů během prvních tří směn zápasu a vytvořil tak nový rekord Světové série. Z 18 autů Indians se nadhazovači Kluber, Miller a uzavírající Cody Allen postarali o 15 a nedovolili tak Cubs skórovat.

Čtyři body ze šesti stáhl chytač Roberto Perez. Poprvé odpálil sólo homerun ve čtvrté směně a zvýšil na 3:0 a v osmé směně přidal tříbodový homerun. "Nádhera, parádně jsem se bavil a přitom dokázal kontrolovat emoce," řekl Perez. "A Kluber? To je naše hvězda. Byl neskutečný a nedal jim žádnou šanci," dodal chytač.

Klíčové momenty zápasu. Kluberovy strikeouty a Perezovy homeruny:

Cubs ale měli naději bodovat. V sedmé směně obsadili všechny mety bez autu, ale Miller si pomohl strikeouty a unikl z potíží. Další možnost Cubs přišla o směnu později, ale opět nadhazovač Indians situaci zvládl a udržel týmu čisté konto.

Celek, který vyhrál první zápas finále, se ze zisku trofeje radoval v posledních šesti ročnících Světové série. Pro Cleveland hovoří i zkušenosti jejich kouče Terryho Francony, jenž ve finále ještě neprohrál. V letech 2004 a 2007 pod jeho vedením ovládli Boston Red Sox Světovou sérii vždy poměrem 4:0 na zápasy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy