Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Na pálce se zaskvěl navrátilec Schwarber a Cubs srovnali krok

Cleveland – Výtečné představení elitních nadhazovačů Clevelandu z prvního duelu Světové série může být zapomenuto. Baseballisté Chicaga Cubs i díky skvělému výkonu Kyleho Schwarbera na pálce vyhráli druhý zápas v Clevelandu 5:1 a srovnali stav série s Indians na 1:1.

Kyle Schwarber na pálce
zdroj: Reuters/USA Today Sports

Utkání skvěle rozehrál chicagský nadhazovač Jake Arrieta, který povolil domácím první odpal až v polovině šesté směny. Loňský nejlepší nadhazovač Národní ligy výborně kombinoval čtyři druhy nadhozů. Problémům čelil jen v první směně, kdy dal dvě mety zdarma, ale bod nepustil. "Chtěl jsem příliš. Pak jsem se uklidnil a házel, co umím," řekl Arrieta, který zahrál šest strikeautů a vystřídal v šesté směně, kdy jeho tým vedl 5:1.

Dvakrát se odpalem postaral o stažení bodů Schwarber. Poprvé poslal míč do hry ve třetí směně a poté v páté. Prožívá tak snový návrat do sestavy, jelikož od dubna nehrál kvůli zranění kolene a naskočil až ve Světové sérii.

Indians se ve srovnání s prvním utkáním na pálce neprosadili. Měli za celý zápas jen čtyři odpaly a skórovali díky "divokému" nadhozu Arriety v šesté směně. Domácím nepomohli ani v hledišti fandící basketbalisté Cavaliers, úřadující šampioni NBA.

Podívejte se na dva Schwarberovy klíčové odpaly:

"Dovolili jsme jim příliš odpalů a udělali moc chyb. Chceme-li vyhrát, musíme hrát přesně na všech frontách," řekl kouč Indians Terry Francona.

Tři pokračování na slovutném Wrigley Field

Chicago se radovalo z prvního vyhraného zápasu ve finále MLB od roku 1945 a nyní se těší na zápasy před svými fanoušky. Světová série bude od pátku do neděle pokračovat třemi duely na jejich ikonickém hřišti Wrigley Field.

"Jedeme na Wrigley a fanoušci na jednom z nejhezčích sportovních stánků světa budou šílet nadšením. Bude to nádherné a doufám, že pro nás také šťastné," řekl kouč Cubs Joe Maddon, jehož tým čeká na triumf v MLB dlouhých 108 let.

Zdroj
ČTK, mlb.com

Hlavní zprávy