Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Legendární Yankees si opět zahrají v play-off MLB

New York – Nejslavnější baseballový tým světa New York Yankees si i letos zahraje v play-off MLB. Sedmadvacetinásobní šampioni zámořské soutěže nebudou chybět ve vyřazovacích bojích pošestnácté z posledních sedmnácti sezon. Yankees si zajistili místo v play-off a zároveň vítězství ve své divizi díky úspěšně zvládnutému dvojzápasu s Tampou Bay, kterou porazili dvakrát 4:2. Týden před koncem základní části má kromě Yankees jistotu play-off z Americké ligy ještě Detroit a z Národní ligy Philadelphia. Do vyřazovacích bojů postupuje celkem osm mužstev.

Baseball
zdroj: AP autor: Bill Kostroun

Hrdinou druhého duelu byl Jorge Posada, jenž měsíc po svých 40. narozeninách rozhodl zápas dvoubodovým odpalem v osmé směně. Pětinásobný vítěz Světové série tak zažil zřejmě nejlepší okamžik sezony, v níž z něj trenér Joe Girardi udělal náhradníka, na což Posada v květnu reagoval žádostí o vyřazení ze sestavy v utkání proti největším rivalům z Bostonu.

Druhý den se však k týmu vrátil a omluvil se. "Byl to těžký rok. Nedívám se však do minulosti, ale do budoucnosti. Zažili jsme tu s týmem něco úžasného a snad v téhle jízdě budeme pokračovat," uvedl portorický rodák Posada, jenž během 16 let v MLB nehrál za jiný tým než za Yankees.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy