Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dakar 2013

Kansas přehrál v pěti zápasech Mets a po 30 letech ovládl Světovou sérii

New York - Baseballisté Kansasu City vyhráli v pátém finále MLB na hřišti New York Mets 7:2 po 12. směně a Světovou sérii ovládli 4:1 na zápasy. Royals získali titul po třiceti letech, jediný dosavadní triumf v historii klubu zaznamenali v roce 1985.

Baseballisté Kansasu City slaví triumf ve Světové sérii
zdroj: Reuters/USA Today Sports

Kansas City přitom nebyl daleko od porážky, protože do deváté směny hosté vstupovali za stavu 2:0 pro Mets. Jenže pak se jim podařilo vyrovnat a pěti body ve 12. směně rozhodli o vítězství. Royals, kteří loni ve finále podlehli v sedmi zápasech San Franciscu, si tak připsali už osmý obrat v letošním play-off.

"Je to neuvěřitelné. Jsme tady jedna velká rodina a už v přípravě na jaře jsem tušil, že se nám letos povede něco velkého," citovala agentura Reuters chytače Salvadora Péreze, který byl vyhlášen nejlepším hráčem finálové série.

Trenér Mets Terry Collins vzal prohru na sebe, protože v deváté směně se nechal přemluvit nadhazovačem Mattem Harveym, aby ho vrátil do hry. Harvey ale vzápětí daroval metu zdarma Lorenzu Cainovi a Royals se nadechli k obratu. "Nechal jsem se unést a rozhodl jsem srdcem. Byla to chyba, ale hráče prostě miluji," uvedl kouč.

Collins také ocenil soupeře. "Royals hráli fantasticky, my snad dostaneme ještě někdy další šanci," uvedl. "Na moje hráče jsem pyšný a řekl jsem jim, že trénuju už opravdu hodně dlouho, ale tuhle sezonu jsem si užil jako nikdy," přidal Collins, který je v 66 letech nejstarším trenérem v soutěži.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy