Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou 58. Rally Šumava Klatovy

Japonští samurajové nepovolili Evropě ani bod. Na kopci předváděl dobrý výkon do zranění Schneider

V Ósace skončil první duel exhibiční série Global Baseball Games podle předpokladů. Výběr Evropy proti bezchybnému Japonsku nestáhl ani jeden bod a prohrál 0:5. Na odpaly domácí dominovali 11:6. Za Evropu naskočili čtyři čeští zástupci. Martin Červenka, Martin Schneider, Martin Mužík a Marek Chlup. Schneider odházel směnu se strikeoutem, ve druhé směně si poranil ruku a odstoupil. Odvetu sledujte ve čtvrtek od 10:55 na ČT sport.

Světové jedničky před 27 698 fanoušky v Kyocera Dome dominovaly. Pět japonských nadhazovačů udrželo Evropu na šesti odpalech. Hostující tým se dostal na třetí metu pouze jednou.

Vedle čtyř českých hráčů zasáhl do utkání také reprezentační kouč Pavel Chadim, který ve výběru Marca Mazzieriho plnil roli trenéra na první metě. Červenka s Chlupem začali v základní sestavě.

Vítězové loňského World Baseball Classic Japonci udeřili již v první směně. Po dobězích Jasutaky Šiomiho a Kensukeho Kondoha získali vedení 2:0. Do druhé směny vystřídal na nadhazovačském kopci Toma De Bloka český reprezentant Schneider a podařilo se mu rozjetý útok soupeře zastavit.

Ve třetí směně se ale osmatřicetiletý nadhazovač chytil po jednom z nadhozů bolestivě za pravou ruku a po krátké pauze vystřídal. Japonci dál eliminovali útok Evropanů a v páté směně stáhl Kondoh po úspěšném odpalu další dva body.

V šesté směně se blýskl dalekým odpalem Chlup, domácí Mišo Nišikawa jej ale zachytil. Mladý Japonec později uspěl i na pálce a v dohrávce šesté směny stáhl další bod.

V závěru přišel na hřišti také Mužík a zkompletoval českou účast v zápase. Výběr Evropy se v celém utkání dostal nejdále na druhou metu. Naposledy se to povedlo v závěrečné směně, kdy první dvě mety obsadili Červenka s Mužíkem. Nadhazovač Rjodži Kuribajaši ale utkání doházel do vítězného konce.

Zdroj
ČT sport, ČTK, wbsc.org

Hlavní zprávy

Nejčtenější články