Následuje
SP Rakousko

Homerun nepomohl. Softbalistky podlehly Nizozemsku a o bronz si zahrají s Britkami

České softbalistky zakončily na mistrovství Evropy v Ostravě finálovou skupinu porážkou 2:6 s Nizozemskem. Už před pátečním večerním duelem ale bylo jasné, že domácí tým čeká zápas o bronzové medaile. K tomu reprezentantky nastoupí od 15:30 proti Velké Británii, Nizozemsko se utká o titul s Itálií.

Eva Rendlová
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožena

V duelu s Nizozemskem se skóre změnilo až ve třetí směně, ve které soupeř vybojoval tři body, dva zařídila dlouhým odpalem Damishah Charlesová. Českým softbalistkám se vzápětí povedlo snížit zásluhou dvoubodového homerunu Evy Rendlové, ale pak už bodovaly jen nizozemské pálkařky. V dohrávce šesté směny předvedly nechytatelné odpaly Karin Tuková a Marielle Vleugelsová a bylo rozhodnuto.

"Myslím, že zápas byl vyrovnaný. Měly jsme spoustu dobrých kontaktů, ale soupeřky předvedly jednu silnější směnu," prohlásila Tereza Jakešová. Český tým ve finálové skupině zaznamenal třetí porážku a se dvěma výhrami v ní obsadil čtvrté místo.

Záznam utkání Nizozemsko – Česko

V duelu o bronz se pokusí Britkám vrátit nejen středeční porážku 0:2, ale také prohrané utkání o bronz před dvěma lety. "Těšíme se. Bude se hrát o medaili z mistrovství Evropy, půjdeme do toho naplno," řekla Jakešová.

Po obranné stránce budeme určitě dobře připraveni. Zároveň musíme najít způsob na jejich nadhazovačku, která je už podle našich odhadů unavená," podotkl trenér Vojtěch Albrecht.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy