Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Moment týdne

Historický úspěch. Češi postoupili na World Baseball Classic

Naprostá senzace. Čeští baseballisté se poprvé probojovali na prestižní turnaj World Baseball Classic. V rozhodujícím utkání kvalifikace porazili favorizované Španělsko 3:1. Na vrcholnou akci, jíž se tradičně účastní profesionálové z Major League Baseball, doprovodí Češi nejlepší celek kvalifikačního turnaje – Velkou Británii.

Je nám líto, video expirovalo.
Češi porazili slavně Španěly a postoupili na World Baseball Classic

Osmnáctinásobní medailisté z mistrovství Evropy – Španělé, kteří v prvním vzájemném utkání na kvalifikačním turnaji porazili český výběr vysoko 21:7, vstoupili lépe i do odvety a skórovali hned v první směně.

Ale už ve druhé se povedl dvoubodový homerun Martinu Mužíkovi, před nímž doběhl na domácí metu Matěj Menšík, a ve čtvrtém inningu odpálil míček za bariéru Marek Chlup. Dalších pět směn už změnu skóre nepřineslo, v posledním dějství Češi ubránili i situaci se dvěma obsazenými metami a mohli se radovat z historického úspěchu.

Češi se na turnaji po úvodním debaklu od Španělů udrželi ve hře výhrami 7:1 nad Francií a středečním triumfem 8:4 nad domácím Německem. Poprvé v historii vyhráli na kvalifikačním turnaji dva zápasy a nakonec přidali i klíčový třetí úspěch.

Čeští baseballisté vybojovali premiérovou účast na WBC na třetí pokus. Pátý ročník turnaje se uskuteční v březnu příštího roku v USA, Japonsku a na Tchaj-wanu. Původně se mělo hrát už vloni, ale kvůli pandemii koronaviru byl turnaj zrušen stejně jako předtím kvalifikace, ke které měli v březnu 2020 čeští baseballisté nastoupit v Tucsonu.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články