Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de France 2024

Eagles ovládli sérii s Třebíčí a posunuli se do elitní čtyřky, v čele se drží brněnské duo

Sedmé kolo baseballové extraligy opět ovlivnilo nepříznivé počasí, a tak se neodehrála celá plánovaná porce zápasů. Třikrát se utkaly pouze Eagles Praha s Třebíčí a Pražané se díky dvěma výhrám dotáhli na dosud třetí Nuclears. Ostrava ztratila jeden z duelů s Hlubokou a vypadla z elitní čtyřky. Ve vedení se udrželo brněnské duo, které nezaváhalo proti pražským celkům Tempu a Kotlářce.

Nadhazovač Eagles Praha Tomáš Duffek
zdroj: baseball.cz autor: Jan Beneš

Eagles si v pátek připsali doma první výhru, když rozhodli v dohrávce druhé směny. V ní Třebíč udělala chybu v obraně, která je nakonec stála 6 bodů. Poslední dva z nich zařídil homerunem Šimon Blažek. Pak již to byl i nadále zejména souboj nadhazovačů a Eagles vyhráli 7:4.

Co se Nuclears nepovedlo v pátek, to zvládli v neděli. Již v první směně zvládli stáhnout dva body po odpalech Ryana Johnsona a Jana Urbánka. Domácím nepomohlo, že vsadili na své české eso Tomáše Duffka, jenž v šesti odházených směnách umožnil soupeři pět doběhů.

Na druhé straně Lukáš Pacal znovu potvrdil letošní formu, když při výhře 5:0 neumožnil domácím stáhnout jakékoliv body. Na něj pak navázal Jake Rabinowitz, jenž již nepustil na metu ani jednoho pálkaře.

Třetí zápas se hrál na Vysočině a úvodních pět směn bylo poměrně vyrovnaných. Jenže v šesté směně solo homerun Koyi Uemary odstartoval hostující bodovou explozi. Domácím nepomohlo ani dvojité střídání na nadhozu. Eagles nakonec v jediném inningu dokázali stáhnout osm bodů a za stavu 12:2 v sedmé směně zápas předčasně skončil.

Hluboká potrápila Arrows

Ostravští baseballisté se stále drží na dohled pozic zaručujících postup do semifinále. Pokud do něj chtějí proklouznout, musí vítězit zejména s týmy ze spodní části tabulky. Jenže to se Arrows nepovedlo hned v prvním utkání proti poslednímu Sokolu.

Sice do něj vstoupili výborně, když jejich leadoff Jakub Kubica odpálil homerun, ale pak se ostravské pálky odmlčely. Domácí Alec Lemmon a následně Austin Hassani již pak soupeři nic víc nepovolili. Na druhé straně Ondřej Satoria v šesti směnách povolil pouze jeden doběh po odpalu Martina Jiránka.

Rozhodnutí tak přišlo v dohrávce sedmé směny. Do ní již Arrows na kopec poslali Jana Tomka, jemuž hned v úvodu nepomohla obrana, když se po její chybě dostal na metu Michael Fitzsimmons. Toho o něco později stáhl na domácí metu opět Jiránek. To Sokolu nakonec stačilo k tomu, aby zvítězil 2:1.

Ve druhém zápase oba celky vsadily na mladé nadhazovače. Alexandr Šín z Arrows v pěti směnách umožnil jenom jeden doběh. Viktor Sedláček ve čtyřech směnách tři. V šesté směně ale Sokol dokázal dvěma doběhy vyrovnat. Vítězný doběh nakonec obstaral Šimon Všetečka, jehož stáhl Jakub Kubica.

"Mně se hrálo velmi dobře. Konečně jsem viděl balony v outfieldu a něco jsem i pochytal. Co se týče celkové hry, tak je to na můj vkus takové tiché. Nadhazovači podali skvělé výkony, ale pálky máme tiché a trochu se trápíme. Hodně to bylo vidět v prvním zápase, kdy proti nám nastoupili dva skvělí nadhazovači," řekl autor tří hitů ve druhém utkání Všetečka.

Toru Murata
zdroj: baseball.cz autor: Lenka Brožová

Hroši vyhráli sérii s Kotlářkou

Hroši Brno s Kotlářkou rozehráli tři zápasy, ale započítali si jenom dva. Druhý duel se totiž kvůli dešti přerušil ve čtvrté směně a bude se dohrávat v náhradním termínu za stavu 7:3 pro Hrochy.

Brňané ještě předtím dokázali vyhrát první utkání 8:0 po výborném výkonu slovenského reprezentanta Martina Gieciho, jenž v sedmi směnách udržel nulu. Z osmi bodů brněnského týmu zařídil čtyři Petr Čech, který odpálil dva dvoubodové homeruny.

Ve třetím zápase série vsadila Kotlářka na osmnáctiletého Jana Cacáka, pro kterého to bylo poprvé v kariéře, kdy začínal zápas v extralize. Silný lineup Hrochů jej výrazně potrápil a v šesti směnách mu nadělil sedm bodů. Na druhé straně začínal velezkušený Toru Murata, jenž v pěti směnách udržel nulu.

Kotlářka ale nic nevzdávala a v posledních třech směnách začala ztrátu výrazně stahovat a v poslední směně přinutila domácí poslat na kopec Johna Husseyho, aby zápas dovedl do vítězného konce. To se mu nakonec povedlo, když si pomohl třemi strikeouty, a Hroši tak vyhráli 8:6.

Reprízu finále ovládli Draci

Prvnímu vzájemnému duelu loňských finalistů Tempa a Draků dominovali nadhazovači, druhému zase pálkaři. Páteční duel ovládl Jhenderson Hurtado, který v šesti odházených směnách nadělil pálkařům Tempa 12 strikeoutů, aniž by jim umožnil jakýkoliv doběh. Běžci v úvodní směně získali tři body a Draci nakonec vyhráli 6:0.

"Do zápasu jsme vstoupili důrazně. Zejména na pálce. Krásné odpaly proti obtížnému nadhazovači. Kluci pálili daleko, ale bohužel jim to v zadním poli chytali. Skvělou práci na kopci předvedl Hurtado, který do čtvrtého inningu nepovolil žádný hit," řekl po utkání closer Draků Jan Vašourek.

Ještě zajímavější byl druhý duel série, který se hrál v neděli v hlavním městě. V něm fanoušci viděli 27 hitů, 25 doběhů, a zejména fantastické představení Martina Perničky. Brněnský pálkař, který se jen nedávno vrátil do sestavy Draků po zranění, odehrál jeden ze svých nejlepších duelů v extralize.

Při výhře Draků 14:11 stáhl sedm doběhů a na pálce byl stoprocentní. Kromě dvou met zdarma si připsal také dvoumetový odpal, dvoubodový i grand slam homerun. Výrazně tak pomohl svému celku k obratu z 1:4.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články