Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Livesport Prague Open 2024

Dvě ceny obdržel nadhazovač Osička na softbalovém galavečeru

Jakub Osička obdržel dvě ceny na slavnostním vyhlášení nejlepších softbalistů uplynulé sezony. Lídr mistrovského týmu Locos Břeclav získal ocenění pro nejlepšího nadhazovače a nejužitečnějšího hráče play-off. Softbalový svaz o tom informoval v tiskové zprávě.

Jakub Osička z Locos Břeclav
zdroj: softball.cz autor: Adam Mičo

Zástupci Břeclavi převzali na galavečeru čtyři ceny. Vedle Osičky byl oceněn za největší počet homerunů (10) George Harris, trenérem roku se stal Dušan Borbély. Břeclav získala druhý mistrovský titul po finálovém vítězství nad Žraloky Ledenice. Osička zaznamenal v sezoně 155 strikeoutů.

"Moc si toho vážím. V minulém roce jsme zvládli splnit všechny cíle. V tom příštím budeme muset nahradit trenéra Dušana Borbélyho, který od nás odchází," řekl na dálku Osička, který nyní působí v týmu New York Gremlins, kam přestoupil v rámci amerických soutěží.

Nejlepším pálkařem byl vyhlášen Argentinec Juan Cruz Garolini z Havlíčkova Brodu, juniorem roku se stal David Jaluška z Beavers Chomutov.

Mezi ženami získala ocenění pro nejlepší pálkařku Eliška Stejskalová z Cats Brno. Nadhazovačkou sezony byla zvolena Amálie Chaloupková z Joudrs Praha, která převzala také ocenění pro nejlepší juniorku.

Nejužitečnější hráčkou play-off se stala Kateřina Vacková z Tempa Praha. Osobností extraligy byla Jana Furková z Joudrs, do mistrovského týmu putuje i ocenění pro nejlepšího trenéra ženské nejvyšší soutěže Tomáše Kusého.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články