Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Švédsko

Drakům se zastavila série výher na deseti v souboji s Třebíčí, stále ale vedou extraligu

Nadstavba o titul v české baseballové extralize má za sebou nekompletní 2. kolo. Po něm jsou na prvním místě obhájci titulu z Brna. Naopak na první výhru stále čekají baseballisté Sokola Hluboká.

Je nám líto, video expirovalo.
Souhrn 2. kola nadstavby baseballové extraligy

Draci kvůli pohárovým povinnostem rozehráli sérii s Třebíči již ve čtvrtek večer. Zápas navíc měli dobře rozehraný a dlouho mohli pomýšlet na jedenáctou výhru v řadě. Jenže po vystřídání Jhendersona Hurtada Třebíč dokázala otočit skóre z 0:2 na konečných 7:2 a ukončila tak dlouhou dračí sérii bez prohry.

Velký podíl na ní měl Jake Rabinowitz, který zvládl odházet všech devět směn hostujícího týmu. "Kluci vyhráli deset zápasů v řadě a někdy to přijít muselo. Nic se neděje," neztrácel hlavu asistent trenéra Draků David Winkler.

Brňané jeho slova dokázali potvrdit, když zvládli další dva těžké zápasy se stejným soupeřem. Nejdříve Třebíč na jejím hřišti porazili 6:4, když nejlepší výkon v sezoně předvedl nadhazovač Juan Jaime. Poté dokázali Nuclears porazit i podruhé, tentokrát 2:0.

Ve třetím utkání ukázal Jan Vašourek, že letos má výbornou formu a v sedmi odházených směnách nepovolil ani jeden doběh. Draci si tak díky dvěma výhrám udrželi první místo v tabulce nadstavby a dobře se naladili na nadcházející evropský Pohár Mistrů.

Utkání Hroši Brno – Eagles Praha
zdroj: baseball.cz autor: Lenka Brožová

První dva zápasy série mezi Hrochy Brno a Eagles Praha skončily vysokými výhrami brněnských baseballistů. V tom prvním odházel výborný duel Tomáš Ondra, který podruhé v sezoně Eagles v devíti směnách nepovolil ani jeden doběh. Se třinácti strikeouty si vytvořil sezonní maximum v soutěži a táhl tak svůj tým za výhrou 10:0.

Druhý duel začal lépe pro Eagles, kteří již v úvodní směně vyhnali z kopce Luise Rengela a ujali se vedení 3:0. Ve třetí směně pak šel za Hrochy házet reprezentant Lukáš Ercolia od tohoto momentu se duel začal lámat na stranu Brna. Eagles nepomohlo ani nasazení nové zahraniční posily Emmanuela Herrery. Navíc k tomu přidali několik chyb v obraně a v osmé směně povolili Hrochům sedmi doběhy strhnout duel na svou stranu. Po prohře 4:13 tak měli Eagles již pouze jednu šanci, aby v sérii urvali alespoň jednu výhru.

Nedělní duel se ale pro ně nezačal vyvíjet dobře, když po třech směnách prohrávali již 0:3. Navíc Hroši měli na kopci novou americkou posilu Matthewa Gilbertsona. Jenže ve čtvrté směně Pražané zásluhou odpalu Petra Zýmy a homerunu Jana Výbory stáhli dva body.

V následující směně pak vyrovnání zařídil Ondřej Hrdlička. O vítězi tak musely rozhodnout výkony střídajících nadhazovačů a v tomto srovnání si vedl lépe Matyáš Trčka, jenž ve čtyřech směnách povolil pouze dva úspěšné odpaly. Eagles navíc v osmé směně poslal do vedení 4:3 Gehrig Octavio, čímž dokonal obrat pražského týmu.

"Dařilo se mi. Šel jsem tam s tím, že budu házet dobré nadhozy. Chci to držet nízko, aby to nebyly daleké odpaly. Sedly mi točené nadhozy," hodnotil svůj výkon Matyáš Trčka z Eagles Praha. "Nakopl nás homerun Honzy Výbory, díky tomu jsme dokázali vyhrát. Dodalo nám to potřebnou energii do zápasu," hledal důvod obratu v tomto utkání.

Hluboká ještě nezapsala vítězství

Pouze v sérii mezi Tempem Praha a Sokolem Hluboká se nepovedlo odehrát všechny tři zápasy. Pondělní duel byl totiž kvůli dešti odložen na jiný termín. Oba odehrané zápasy ale skončily výhrou Tempa.

V tom prvním sice Hluboká šla do vedení hned v první směně zásluhou dvoubodového homerunu Martina Mužíka, jenže v dohrávce směny jednobodovým homerunem snížil nadhazovač Marek Minařík a ve čtvrté pak Tempo vyrovnalo po chybě hostujícího zadáka.

Zápas se ale zlomil v dohrávce šesté směny, kdy Tempo využilo střídání na nadhozu Hluboké a pěti doběhy svému soupeři odskočilo, aby nakonec vyhrálo 9:2. "V první směně jsme sice dostali dva body, ale pak nadhazovači zaházeli výborně. My jsme na pálce tlačili pořád a postupně stáhli na 2:2. Dostali jsme jejich startéra z kopce a jejich bullpen to neustál. Rozdali mety zdarma, přišly nějaké hity a dali jsme spoustu dalších bodů," neskrýval spokojenost po utkání Martin Zelenka z Tempa.

Druhý zápas již měli Pražané výrazně ve svých rukách. Již ve druhé směně totiž Tempo dokázalo stáhnout sedm doběhů, a nakonec vyhrálo 17:2 po šesti směnách. Na pálce se činil zejména Marek Minařík, jenž si připsal tři hity a Martin Zelenka, který odpálil tříbodový homerun. Tempo se tak díky dvěma výhrám vyhouplo na druhé místo tabulky nadstavby. To Sokol nemá po pěti duelech ani jednu výhru.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články