Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Desetinásobní mistři Evropy na Pražském baseballovém týdnu? Účast Italů je ve hře

Letošní Pražský baseballový týden by mohli ozdobit Italové. Devětatřicátý ročník turnaje pořádá Česká baseballová asociace (ČBA) a po odložení kvůli pandemii koronaviru se má konat od 30. září do 3. října.

Jan Novák nadhazuje míč v utkání s Německem
zdroj: imago sportfotodienst autor: BEAUTIFUL SPORTS/Andreas Dick

Vedení ČBA přes stálé komplikace kvůli šíření koronaviru věří, že se mezinárodní akci podaří uspořádat. "Uděláme pro to vše rozumné. Riskovat určitě nebudeme, ale bereme to tak, že se k normálu musíme vrátit tím, že budeme dělat standardní věci," uvedl předseda asociace Petr Ditrich.

Případná účast Italů, aktuálních vicemistrů kontinentu, by byla velkým tahákem. Hrát by měly i Německo, Chorvatsko, Rusko, Slovensko a poprvé také Švýcarsko.

Chybět nebudou ani tři české týmy - muži a výběry do 23 a 18 let. "Rádi bychom akci trochu posunuli, dali jí větší mezinárodní prestiž. Chceme na ní mít ty nejlepší a samozřejmě naše reprezentace," dodal Ditrich.

Otazník visí stále nad účastí posledních vítězů, týmu International Stars, který je vždy složen z amerických baseballistů hrajících v Evropě. Hrát se bude v Praze v Krči, kde má domácí stánek extraligový klub Eagles, a také v areálu extraligového Tempa Praha v Libuši.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články