Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Další jasné vítězství. Baseballisté mají jisté čtvrtfinále ME

Čeští baseballisté mají po vítězství nad Řeckem jistotu postupu do čtvrtfinále domácího ME. V Ostravě své řecké soupeře jasně přehráli (14:0). V úterý se český výběr střetne v utkání o první místo ve skupině se Španěly, kteří porazili Rakušany (13:1). Přímý přenos utkání Španělsko – Česko sledujte v úterý od 17:20 na ČT sport a ČT sport Plus.

Češi vedli po třech směnách, po doběhu a homerunu Erica Sogarda 2:0. Zápas definitivně zlomili ve čtvrté směně, kdy přidali dalších devět bodů. Úspěšný úsek hry završil dalším homerunem William Escala. Reprezentanti udrželi opět čisté konto.

"Jsme strašně rádi, že pro nás toto vítězství znamená postup a jsme mezi nejlepšími osmi týmy. Skvělý výkon podal hlavně nadhazovač Ondra Satoria. Když se soupeř nedostane za šest směn na metu, a když se tam dostane, tak pak zahrajeme dvojaut, tak je to pro pálkaře strašně frustrující. Naši pálkaři tím navíc získali klid," řekl trenér Pavel Chadim.

Také druhé utkání na stadionu Arrows Ostrava se hrálo před zaplněnými tribunami, vyprodáno ale tentokrát nebylo. Češi měli stejně jako proti Rakousku dobrý úvod. Po bezchybném nadhozu Ondřeje Satorii bodovali v první směně po Sogardově doběhu. Zatímco Satoria potřeboval v úvodní hře pět nadhozů, Řek Jonathan Kuntis jich absolvoval 40.

Řekové ani v dalším průběhu nedokázali najít recept na Satoriovy nadhozy a dobrou českou hru v obraně. Ve třetí směně se znovu blýskl americký rodák s českým pasem Sogard, jenž trefil homerun, užil si oslavný ohňostroj a dostal od spoluhráčů po doběhu pro druhý bod hornickou čapku.

Češi zlomili zápas ve čtvrté směně. Další body získali Martin Mužík, Escala a Filip Smola. Kuntise v ten moment vystřídal na "kopci" Yanni Orfanidis, ani ten si ale s plným českým stavem na metách neporadil. Tým trenéra Pavla Chadima vzápětí stáhl dalších šest bodů, úspěšnou směnu zakončil homerunem Escala.

Řekové se už nezmohli na odpor. V šesté směně Češi přidali další tři body po dobězích Daniela Vavrušy, Matěje Menšíka a Mužíka. Utkání uzavřeli v sedmé směně po další eliminované řecké hře v útoku.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články