EP Benátky nad Jizerou

Cruz dotáhl baseballisty Tampy k výhře v Bostonu

Americká baseballová MLB se blíží k závěru a Tampa uhájila vedení ve Východní divizi americké ligy, ale utkání v Bostonu bylo velmi dramatické. Hrálo se téměř pět hodin a prostřídalo se v něm čtrnáct nadhazovačů.

Baseball
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Tampa nakonec zvítězila v prodloužení 11:10. Velkou zásluhu na tom měl Nelson Cruz, který rozhodl první směnu pro hosty. Jenže domácí se pak zvedli a vedli už 6:1.

Jenže pak se zase ke slovu přihlásil Cruz. Nejprve jedním odpalem stáhl tři body a poté poslal míček home runem až za zdi stadionu a snížil už na 8:9. Vyrovnal pak Austin Meadows, jemuž se povedl vzácný kousek.

Baseballisté Tampy porazili Boston

Jeho "in side park homerun" (míček se odrazí od stěny na konci hřiště, chytači jej nezachytí a pálkař stihne oběhnout všechny mety), který se za posledních devadesát let například ve Světové sérii povedl jen jednou, poslal zápas do prodloužení. V něm už rozhodl opět Cruz.