Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín UEFA

Chci se rozloučit medailí na domácím hřišti, potvrdil konec v reprezentaci po ME Hajtmar

Třetí a poslední. Pro baseballistu Jakuba Hajtmara bude domácí mistrovství Evropy to poslední v české reprezentaci. I proto by ho rád zakončil s historicky první medailí na krku. Šestatřicetiletý vnitřní polař cítí, že letos mají Češi velkou šanci uspět. Přistupovat k šampionátu však musí postupně a soustředit se na každý jeden zápas. Turnaj český výběr zahájí v neděli v Ostravě zápasem s Rakouskem. Přímý přenos můžete sledovat od 18 hodin na ČT sport i ČT sport Plus.

Je nám líto, video expirovalo.
V jakém rozpoložení jsou čeští baseballisté před startem ME?

"Je to pro mě určitě poslední šampionát. Další český určitě nedám. Chtěl jsem, aby se to teď takhle uzavřelo," uvedl Hajtmar. "Je to pro mě obrovské zadostiučinění, že jsem byl v nároďáku tak dlouhou dobu. Jsem rád, že jsem v nominaci a chtěl bych se rozloučit medailí na domácím hřišti," doplnil zkušený hráč Draků Brno.

Hajtmar se představil už na prvním mistrovství Evropy v Česku před 18 lety, národní tým tehdy obsadil páté místo. Nechyběl ani v roce 2014, kdy Češi skončili čtvrtí a zaznamenali dosud nejlepší výsledek. Hajtmar věří, že napotřetí získá v domácím prostředí kýženou medaili.

"Každé mistrovství Evropy je speciální. Tím, že se ale hraje v Česku, je to pro mě obrovská přidaná hodnota. Už jsem těch evropských šampionátů zažil hodně a odehrál je skoro v každé zemi. Doma jsou ale vždy speciální. Už kvůli fanouškům, atmosféře a že hrajete na domácím stadionu," řekl Hajtmar.

Šampionát se koná od 24. září do 1. října v Praze, Brně, Ostravě, Třebíči a Blansku. Češi věří, že se jim povede navázat na poslední dobré výkony. Vloni zvládli kvalifikaci na prestižní World Baseball Classic, kde se letos v březnu umístili ve své skupině čtvrtí. Díky tomu si zajistili také účast v dalším ročníku.

"Jdeme zápas po zápasu. Tým je připravený a víme, že máme obrovskou šanci uspět. Poté, co jsme předvedli minulý rok v Regensburgu a letos v Japonsku, jsme na tom dobře nejen po fyzické, ale i mentální stránce. Víme, že jsme schopní hrát na světové úrovni s nejlepšími hráči a jsme schopní je vyhrávat," líčil Hajtmar.

Taktika je jít zápas po zápasu

Varoval před sebeuspokojením. "Musíme zůstat pokorní. Pořád jsou tu Holanďani, Italové a také Španělé, kteří budou mít výborný tým. Naše nastavení je jít turnajem postupně. Připravit se na první zápas s Rakouskem a jít zápas od zápasu," uvedl Hajtmar.

Vedle práce trenéra Pavla Chadima ocenil i vliv předchozího kouče Mikea Griffina. Podle Hajtmara se nyní podařilo sladit ideální generační mix. "Už je to generace, která prošla Amerikou. Všichni mají zkušenosti z univerzitního nebo profesionálního baseballu. Velkým plusem je i úroveň v extralize, která je každý rok lepší a lepší. Když jsme v roce 2005 hráli Evropu, tak byli v naší lize čtyři cizinci. Dnes jsou čtyři cizinci v každém týmu a úroveň je mnohem vyšší. To pomáhá i národnímu týmu," řekl Hajtmar.

Během šampionátu ho podpoří na tribuně rodina a kamarádi. Češi sehrají základní část v Ostravě, na vyřazovací zápasy se přesunou do Brna. Hajtmar si přál, aby zde národní tým hrál ve čtvrtfinále, nikoli zápasy o 9. až 16. místo. "Měli jsme tam ve středu trénink a člověk viděl, jak se to proměnilo. Tribuny tomu daly punc důležitosti. Líbí se mi reklamy a jak je to udělané. Vím, že Draci jsou schopní připravit hřiště možná nejlépe v Evropě. Věřil jsem, že to bude úžasné jako vždy," dodal Hajtmar.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články