Následuje
SP Německo

Čeští baseballisté vyhráli přestřelku s Belgií, softbalistky zůstávají stoprocentní

Byla to tvrdá práce trvající přes tři hodiny. K vidění bylo celkem 30 úspěšných odpalů a 7 homerunů. Česká baseballová reprezentace si nakonec na turnaji Super 6 připsala první výhru. Belgii porazili čeští baseballisté v zápase bohatém na zvraty 15:10. České softbalistky zůstávají i po čtyřech utkáních stoprocentní. A opět to bylo těsné, Britky porazily 2:0.

Čeští baseballisté
zdroj: Česká baseballová asociace autor: Jan Beneš

Největší hvězdou zápasu s Belgií byl Martin Mužík, který zařídil sedm bodů. "Byl to můj nejlepší výkon v reprezentaci. Normálně pálím v utkání jednou pálkou, dnes jsem jednu zlomil. Naštěstí jsem měl druhou," prohlásil.

Na rozdíl od předchozích zápasů vstoupili Češi do duelu s Belgií velice dobře, když se ujali vedení 5:0. Ale Belgičané se nevzdali, díky dvěma homerunům skóre zápasu otočili a dostali se do vedení 7:6. "Zaměřili jsme se na začátek zápasu, bohužel nám soupeř vrátil rychle čtyři body. Pak to bylo z jedné strany na druhou," komentoval pálkař Matěj Hejma.

Belgie se dostala v sedmé směně do vedení 10:7. Čeští pálkaři ale potvrdili, že se jim na turnaji v koncovkách zápasů daří. Po homerunech Radima Chrousta, Hejmy, Mužíka a Martina Červinky vývoj utkání nakonec po dobré útočné hře otočili ve svůj prospěch.

"Je to pro nás důležitá výhra. Byl to týmový výkon, mladým klukům se dařilo. Věděli jsme od třetí směny, že to bude opravdu divoký a že vyhraje ten tým, který udrží nervy," dodal Hejma.

Až do šesté směny bylo utkání softbalistek proti Velké Británii bez bodů. Rozhodovalo se až v úplném závěru. V šesté směně při naplněných metách poslala Tereza Kubicová míč do zadního pole. Soupeřky ho chytily ze vzduchu, ale v následné rozehře skórovala z třetí mety Sabina Borecká a po chybě obrany doběhla pro druhý bod Veronika Klimplová.

"Když se dlouho neskóruje, jsem trošku nervózní, ale vlastně mě to vyburcovalo. Chtěly jsme moc vyhrát a povedlo se to," radovala se Kubicová.

Dalším soupeřem českých baseballistů bude ve čtvrtek Itálie, která zatím dvakrát v turnaji vyhrála. České softbalistky si zahrají proti domácím Nizozemkám a výhrou si mohou definitivně zajistit boj o celkové prvenství v turnaji. "Přijely jsme sem vyhrát," vyhlásila odhodlaně jasný cíl Thompsonová.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy