Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Čeští baseballisté porazili Švédy a drží šanci na čtvrtfinále ME

Čeští baseballisté splnili na mistrovství Evropy povinnost a v Solingenu porazili Švédsko jasně 10:3. Ve skupině A mají na kontě dvě výhry a dvě porážky a ve středu večer potřebují zdolat domácí Německo, aby měli jistotu postupu do čtvrtfinále. Tím by udrželi naději na účast v olympijské kvalifikaci, do které se z ME kvalifikuje pět celků.

Je nám líto, video expirovalo.
Čeští baseballisté porazili na ME Švédy

Prvním jistým postupujícím do čtvrtfinále ze skupiny A jsou překvapivě Izraelci. Češi mohou mít teoreticky jistou účast v play-off ještě před zápasem s Německem, Velká Británie by ale musela prohrát se Švédskem a poté i s Nizozemskem. Totéž by platilo, pokud by Nizozemci ze tří zápasů vyhráli už jen jednou. Ti ovšem porazili Němce jasně 8:1.

Utkání s nejslabším týmem skupiny Švédskem rozhodli Češi v první směně. Po sérii odpalů doběhli pro pět bodů a získali potřebný klid. Další bod přidali reprezentanti ve čtvrté směně a po dvou pak v šesté a osmé. "Vypadalo to, že švédskému týmu došli nadhazovači. Po páté směně už nás nemohli ničím překvapit," dodal Mužík.

Na nadhozu začal Jan Tomek, kterého po šesti směnách vystřídal Lukáš Hlouch, a duel doházel Tomáš Duffek. "Kluci začali výborně, takže se mi házelo dobře, nebyl pak takový tlak. Rozjeli jsme se a byli jsme na vlně," uvedl Tomek.

Ze skupiny B postoupila do čtvrtfinále díky čtyřem výhrám favorizovaná Itálie. Dál jde také Španělsko, které zvítězilo třikrát a jednou prohrálo.

Výsledky mistrovství Evropy v baseballu

Skupina A:

ČR - Švédsko 10:3, Izrael - Velká Británie 7:4, Nizozemsko - Německo 8:1.

Pořadí:

1. Izrael 4 výhry/0 porážek, 2. Nizozemsko 2/1, 3. ČR 2/2, 4. Německo 2/2, 5. Velká Británie 1/2, 6. Švédsko 0/4.

Skupina B:

Francie - Belgie 12:2, Rakousko - Chorvatsko 12:1, Itálie - Španělsko 13:3.

Pořadí:

1. Itálie 4/0, 2. Španělsko 3/1, 3. Belgie 2/2, 4. Francie 2/2, 5. Rakousko 1/3, 6. Chorvatsko 0/4.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy