Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Paralympijský magazín

Čeští baseballisté na ME vysoko podlehli Nizozemsku

Hoofddorp (Nizozemsko) - Na mistrovství Evropy baseballistů se o první místo ve skupině střetli neporažené týmy Česka a Nizozemska. Čeští reprezentanti však ke třem výhrám další nepřidali, na domácí obhájce titulu nestačili a prohráli vysoko 0:10. 

Česká baseballová reprezentace
zdroj: ČTK autor: Peška Stanislav

Ráz utkání udali Nizozemci hned v první směně, ve které Kalian Sams odpálil tříbodový homerun. Hráč se zkušenostmi z nižších zámořských soutěží přidal v zápase ještě další dva nechytatelné odpaly a celkem svému týmu zařídil sedm bodů.

"Snad to nebude moje noční můra. Bohužel jsem mu to v nadhozech nabídnul, on toho využil a poslal míče za plot. Na co Nizozemci šáhli, to jim vyšlo. Musíme se z toho poučit," prohlásil nadhazovač Tomáš Duffek, jehož vystřídal v dohrávce páté směny Michal Sobotka.

Je nám líto, video expirovalo.
Baseballová reprezentace nestačila na Nizozemsko

Celkově Oranjes odpálili do pole třináctkrát. Čeští pálkaři se proti nizozemskému nadhazovači Larsi Huijerovi neprosadili. Šestkrát si šli sednout na lavičku po strikeautu a měli pouze dva odpaly. Na výsledek měly vliv také skvělé zákroky soupeře v poli.

"Prohra nás nepoznamená. Máme zkušený tým. Starší hráči ty mladší uklidní a trenéři všechny pořádně zase nahecují a připraví plán," uvedl chytač Martin Červenka.

Baseballisté vyhlásili před šampionátem útok na cenný kov a k tomu jim může otevřít cestu výhra nad Německem. "Víme, že proti nám začne házet jeden velmi kvalitní nadhazovač, nebude to lehké. Vítězství bude ale velmi důležité. Zápas bereme už jako boj o medaile," řekl manažer Michal Müller.

Mistrovství Evropy v baseballu v Hoofddorpu (Nizozemsko):

Skupina A: Nizozemsko - ČR 10:0 (po 7. směně), Německo - Rusko 16:4 (po 7. směně), Švédsko - Velká Británie 9:6 (po 10. směně). Pořadí po 4. kole: 1. Nizozemsko 4 výhry, 2. ČR 3, 3. Německo 3, 4. Švédsko 2, 5. Velká Británie 0, 6. Rusko 0.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy