Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou 58. Rally Šumava Klatovy

Čeští baseballisté jsou v Japonsku oblíbení, přijetí bylo skvělé, těšilo Chlupa po exhibici

Čtyři čeští baseballisté a trenér Pavel Chadim jsou zpět doma ze série zápasů výběru evropských hvězd proti japonským světovým jedničkám. Vnější polař Marek Chlup se v rozhovoru pro ČT sport vrátil k výjimečným okamžikům exhibice. Potěšilo ho tamní přijetí i celková atmosféra akce.

Loni na World Baseball Classic čeští hráči získali srdce japonských fanoušků a velká náklonnost se projevila také nyní při zápasech Global Baseball Games.

"Přijali nás skvěle, pořád nám psali, že se s námi chtějí setkat. Bylo tam cítit, že my Češi jsme oblíbení, protože oproti ostatním spoluhráčům jsme měli víc fanoušků. Pamatovali si nás z minulého roku. Přivítání bylo krásné," říká vnější polař týmu Evropy a české reprezentace.

Čeští baseballisté Martin Červenka, Martin Mužík, Martin Schneider a Chlup mají za sebou velkou zkušenost. Série jim vyšla, do hry se dostali všichni, většinou v základní sestavě. "Kvalita hráčů byla v tom týmu velká, měli jsme dobrý tým," tvrdí Chlup.

"Český baseball se v tomhle výběru určitě neztratil. Komunikace byla složitější, většina hovořila ve španělštině, pro nás se překládalo extra, což se nám moc nelíbilo, ale dávalo to smysl," pokračuje.

Martin Schneider
zdroj: ČT sport

Baseballisté Evropy prohráli s Japonskem oba zápasy. V Ósace podlehli světovým jedničkám 0:2 a stejným poměrem ztratili i celou sérii. Evropané nejenže nenapravili středeční výsledek 0:5, ale za celé utkání se nedostali ani jednou na metu. Japonci proto zaznamenali tzv. "perfect game".

"Uznali jsme, že to máme těžké. Měli jsme trochu plán mít lepší nástupy na pálku. Japonci si to prostě pohlídali a pálkaře ještě víc zadupávali do země a nechtěli nám dát žádnou šanci," vzpomíná Chlup.

Fanoušci? Zážitek

Bavila ho atmosféra. "Mám to vždycky tak, že nervozitu mám před zápasem. Pak, když zápas začne, už je to jiné. Ale celé tři čtyři hodiny fanoušci jedou, fandí, což mi dodává energii. Díky tomu to byl zážitek."

Chlup, podobně jako loni proti Rorimu Sasakimu, udivil baseballový svět tvrdým, dobře trefeným odpalem, který se rychlostí blížil 160 km/h. "Reportéři se mě na to ptali i po zápase, tam mi to došlo, že to možná bude moje silná stránka. Jsem za to rád, dříve mi říkali, že je to má slabina, ale zapracoval jsem na tom."

Ve Spojených státech nyní odehraje profesionální sezonu, koncem dubna odlétá, ročník startuje 10. května. "Je to má první profi sezona. Hodně se těším na to, že budu hrát každý den, do konce srpna odehrajeme sto zápasů," vyhlíží Chlup oblékající dres Lake Country.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články