Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de France 2024

Český tým si po porážce s Tchaj-wanem poradil na Pražském baseballovém týdnu s Německem

Vstup do Pražského baseballového týdne se nevydařil a čeští reprezentanti první duel prohráli s Tchaj-wanem 1:3. Ve druhém zápase však domácí tým dokázal porazit Německo 4:3 díky dvěma dvoubodovým homerunům Martinů Zelenky a Mužíka. V poslením duelu skupiny se střetnou čeští baseballisté se světovými jedničkami z Japonska. Přímý přenos utkání sledujte v pondělí od 18:45 na ČT sport a ČT sport Plus.

Filip Čapka
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Omlazený český tým se měl s Tchaj-wanem utkat už v sobotu večer, ale kvůli nepřízni počasí byl souboj odložen na nedělní dopoledne. Českým hráčům se však ve zkráceném duelu na sedm směn tolik nedařilo na pálce a připsali si jen jeden doběh.

Zápas se lámal ve čtvrté směně. Za stavu 0:3 měli Češi obsazenou druhou a třetí metu, ale reprezentanti z nadějné pozice nevytěžili ani bod. O jediný zápis se až v páté směně postaral odpalem Jan Pospíšil a doběhem Jakub Kubica.

"Z naší strany to nebylo špatné utkání. Soupeř nás ale poučil, že v některých situacích musíme být preciznější. Rozhodlo, že oni dvakrát dokázali ulívkou posunout své běžce a stáhnout své hráče ve skórovacích pozicích. Nám se to naopak dvakrát nepodařilo. Ale takový je baseball," uvedl trenér Pavel Chadim.

"Hezký zápas pro diváky se smutným koncem pro nás. Myslím ale, že jsme neukázali špatnou hru, ať už na pálce nebo v obraně," uvedl Kubica.

Vítězný souboj s Němci

V duelu proti Německu hraném rovněž jen na sedm směn se českým baseballistům povedly dva nechytatelné odpaly, které shodně přinesly po dvou bodech. Ve druhé směně poslal míček za bariéru Martin Zelenka a po následném snížení jej napodobil Martin Mužík ve třetím dějství. Soupeř zásluhou homerunu Simona Baumgarta snížil a v poslední směně se přiblížil na jediný bod, ale český tým už se ubránil.

"Chtěli jsme, abychom zítra s Japonskem měli šanci postoupit do finále, tak to se podařilo. Myslím, že přes tisíc diváků se bavilo," řekl trenér Chadim po vítězném utkání. "Kluci jsou trošku pod tlakem a každý se chce dostat do týmu na World Baseball Classic v roce 2026, konkurence pomáhá," mínil s úsměvem.

Český kouč také ocenil výkon hráčů, kteří v duelu trefili homerun. „Moc to klukům přeju. Martin Zelenka a Mužík nám dali dlouhé odpaly a máme je tak trošku schované, aby nebyli jenom single homeruny. Trošku jsme to roztáhli, aby před sebou měli nějaké běžce a homeruny byli za víc bodů," vysvětloval. 

"Martin Mužík má strašně moc fanoušků a není pro něj jednoduché každý zápas obhajovat, že je hvězda českého baseballu," dodal Chadim.

Jeho svěřence čeká na druhém nejstarším turnaji v Evropě, ve kterém obhajují loňský triumf, ještě pondělní duel s Japonskem. V úterý se pak hrají medailové zápasy. 

Pražský baseballový týden:

Česko – Tchaj-wan 1:3, Japonsko – Tchaj-wan 3:2, Česko – Německo 4:3 (Pozn.: všechny zápasy se hrály na sedm směn).

Pořadí: 1. Japonsko 2 zápasy/2 výhry, 2. Tchaj-wan 1/1, 3. Česko 1/1, 4. Německo 0/2.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články