Následuje
Panorama

Češky smetly Botswanu 12:0 a čeká je klíčový souboj se silným Nizozemskem

Po porážce od favorizovaných Italek si české softbalistky na olympijské kvalifikaci zlepšily chuť "povinným" vítězstvím nad Botswanou 12:0. V pátek večer je čeká ve finálové čtyřce velmi pravděpodobně další kandidát na olympijskou účast Nizozemsko. Pokud chtějí myslet na jediné postupové místo, musejí domácí celek porazit. Přímý přenos opět nabídne web ctsport.cz.

Česká nadhazovačka Veronika Pecková
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

"Připravujeme se na tyto zápasy už od konce mistrovství Evropy. Jedeme hlavně videa, abychom nakoukaly nadhozy od jejich nejlepších nadhazovaček," uvedla Lucie Petrásková. "Myslím si, že Velká Británie a Nizozemsko budou jednodušší než Itálie. Budeme se dostávat lépe přes jejich nadhoz," dodala Eliška Thompsonová.

Zápas s Botswanou skončil předčasně už po čtvrté směně. Češky do něj vstoupily velmi důrazně. Hned čtyři z nich se prosadily v první směně úspěšným odpalem, další zařídily bod po špatných příhozech vnitřního pole. Botswanská obrana vyrobila už v úvodní směně čtyři chyby. Ve druhé směně zařídila jedenáctý bod Tereza Jakešová odpalem do levého pole. Ve třetí směně se zase odpalem do pravého pole prosadila Ludmila Kučerková.

Češky porazily v olympijské kvalifikaci Botswanu

"Řekly jsme si, že chceme začít zostra hned od začátku, což se povedlo. Škoda, že jsme pak trochu přibrzdily v útoku, ale zvládly jsme to v krátké době," pochvalovala si Petrásková.

Dařilo se také českým nadhazovačkám. Katelyn Humhejová si ve dvou směnách připsala tři strikeouty, Martina Bláhová čtyři. Obě hráčky nepovolily botswanským pálkařkám se prosadit. Africký tým tak ani jednou během kvalifikace na olympijské hry úspěšně neodpálil.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy