Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
O pohár prezidenta ČTS

Česko bude hostit MS softbalistů v roce 2019

Oklahoma City - Česká republika uspořádá v roce 2019 mistrovství světa mužů v softbalu. Pořadatelství získala na kongresu ISF v Oklahoma City, šampionát se uskuteční od 13. do 23. června v areálech SK Joudrs Praha a Hroši Havlíčkův Brod. Do Evropy MS zavítá poprvé v historii.

Softball - ilustrační foto
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

Krátce před volbou upustily od kandidatur Argentina a Nový Zéland. Češi pak soupeřili ještě se Spojenými státy a také Američany přesvědčili, aby svou kandidaturu vzdali. "Nakonec se nám USA podařilo přesvědčit, že je dobré přivést MS poprvé v historii na evropský kontinent," uvedl předseda České softballové asociace Gabriel Waage.

Softbalová obec byla nadšená. "Hrát na MS doma? Není nic lepšího. Ani jsem nedoufal, že se to někdy stane. Je super, že se taková akce bude pořádat v Česku," uvedl reprezentační kapitán David Mertl.

Během kongresu uspěli čeští zástupci také se svými nominacemi do Síně slávy ISF. Uvedeni do ní byli proslulý nadhazovač Lubomír Vrbenský a bývalý kouč reprezentace a misionář Australan Mike Stapleton.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy