Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

České baseballisty povede i nadále Griffin, pak ho vystřídá Chadim

Kanaďan Mike Griffin si ještě prodlouží misi u české baseballové reprezentace a národní tým povede až do listopadu příštího roku. Výkonný výbor České baseballové asociace zároveň rozhodl i o Griffinově nástupci, kterým bude Pavel Chadim. Ten dostane smlouvu do roku 2023 s opcí až do listopadu 2025.

Griffin uspěl ve výběrovém řízení mezi čtyřmi kandidáty. "Je skvělé, že je o český baseball zájem. Nakonec jsme se přiklonili k setrvání Griffina, který má s českým baseballem velké zkušenosti," řekl předseda asociace Petr Ditrich.

V Česku Griffin začínal jako hráč Arrows Ostrava, které i vedl stejně jako pražskou Kotlářku. Koučem reprezentace je od roku 2013. V roce 2014 obsadil s týmem na domácím mistrovství Evropy páté místo a pozornost baseballového světa si s českým výběrem poprvé získal v kvalifikaci World Baseball Classic v Mexiku 2016.

Loni dovedl národní tým k pátému místu na mistrovství Evropy i k třetí příčce v olympijské kvalifikaci. Češi v obou turnajích zaujali výkony, kterými se rovnali profesionálům ze zámoří a hráči to připisovali především Griffinově práci. Letos měl tým vést v kvalifikaci World Baseball Classic, ale ta byla kvůli koronaviru zrušena.

Vrcholem nadcházejícího období čtyřiatřicetiletého kouče u reprezentace bude mistrovství Evropy, které by se mělo za rok konat ve Španělsku.

Částečně bude v realizačním týmu už i Chadim, který dovedl jako kouč výběr do 21 let k titulu mistrů Evropy v Brně v roce 2010. Griffin by měl s ním i s asociací dál spolupracovat v rámci Národního baseballového programu. "Tím bude zajištěna kontinuita kvalitní práce s národním týmem," řekl Ditrich.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články