Následuje
ODM 2020: Hokej

Brněnští Draci využili první mečbol a slaví osmnáctý baseballový titul

Praha – Kralování Draků Brno české baseballové extralize pokračuje. Celek z moravské metropole si připsal do sbírky již osmnáctý mistrovský titul a je suverénně nejúspěšnějším celkem v historii domácí soutěže. Draci o dalším triumfu rozhodli již ve čtvrtém finále, v němž v Praze porazili domácí Kotlářku 5:1 a sérii vyhráli 3:1 na zápasy.

Reportáž ze baseballového zápasu Kotlářka - Draci Brno

Stejně jako v sobotním duelu, ve kterém zdolali Kotlářku 6:2, měli i v neděli Brňané po celé utkání hru pod kontrolou. První bod se jim podařilo získat ve třetí směně, Kotlářka ale v dohrávce po homerunu svého nejlepšího hráče Červenky vyrovnala.

V páté směně přidali Draci druhý bod a své vítězství zpečetili v osmém inningu dalšími třemi body. "Využili jsme v závěru několik drobných chybiček soupeře. Měli jsme trochu více ze hry. Na nadhozu si vedl velmi dobře Samuels a utkání uzavřel bezchybným výkonem Chroust," řekl kouč Draků Arnošt Nesňal.

Draci vládnou baseballové extralize od roku 1995. Jejich mistrovskou šňůru přerušila pouze před dvěma lety Technika Brno.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy