Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
58. Rally Šumava Klatovy

Břeclav obhajuje softbalový titul proti Ledenicím, Joudrs s Tempem si zopakují loňské finále

Domácí softbalová sezona míří do finiše. Mezi muži usiluje o obhajobu titulu Břeclav s elitními nadhazovači Michalem Holobrádkem a Jakubem Osičkou. Locos vyzvou předloňští šampioni z Ledenic. Ženské finále bude stejně po roce opět čistě pražským soubojem mezi Tempem a Joudrs. Celek z Bohnic ovládl poslední tři ročníky a loni porazil Tempo 3:0 na zápasy. Přímý přenos obou úvodních utkání sledujte od 13:55 na ČT sport Plus.

zdroj: facebook.com/locosbreclav autor: David Korda

Locos v základní části prohráli pouze jediný duel a dostali jen 15 bodů. Do toho letos ovládli prestižní evropský SuperCup a vidět byli také v amerických soutěžích a v turnajích. V extralize duo Holobrádek a Osička rozdalo už 218 strikeoutů.

"Jedničku danou nemáme, hodně záleží na aktuální formě. Předpokládám, že ve finále budeme do všech zápasů nastupovat oba," odpověděl Osička, který zářil také v semifinále proti Havlíčkovu Brodu. V posledním utkání zazářil 14 strikeouty.

"Ten zápas se mi podařil, Michal si v semifinále odpočinul a je připraven naskočit do finále," pochvaloval si Osička. Nadhazovačský tandem nahání hrůzu, pro Ledenice je ale výhodou, že obě esa znají a jsou zvyklí proti nim nastupovat.

"Holobrádek za poslední roky zlepšil stoupavý nadhoz, tím se stal nebezpečnějším nadhazovačem a Osička se zase přiblížil rychlosti 130 km/h. Jsou to světoví nadhazovači, kteří hrají v předních amerických týmech," uvědomuje si Jaroslav Korčák z Ledenic.

Žraločí pálka je rovněž stabilní, třeba Patrik Kopečný je s 37 úspěšnými odpaly nejlepší pálkař v této statistice. A průměr úspěšnosti na pálce celého týmu je v této sezoně na čísle 0,343, což je nejvíce ze všech celků.

"Máme výhodu v tom, že je náš line-up široký, nemáme významnou slabinu. Tím poměry sil můžeme trochu dorovnat," srovnával Korčák, který si zakládá na precizní přípravě – natáčí si extraligová utkání a přes videa hledá slabiny soupeřových pálkařů.

"Mohu poradit, ale ve výsledku toho operativního prostoru není moc. Zásadní otázkou je, zda dokážeme udržet útok Břeclavi a jestli bude naše pálka stačit na to, abychom vyhráli," předpovídal zkušený Korčák.

Ledenice od roku 2016 kromě loňska vždy skončily na medailovém umístění, pro Břeclav jde o třetí finále a plánují titul obhájit. "Bude to hezká finálová série, Ledenice budou určitě náročný soupeř. Mají dobré pálkaře a Jonáše Hajného na prkně," zakončil Osička.

Ema Vodičková
zdroj: softbal.cz

Tempo může vrátit Joudrs loňskou finálovou porážku

Joudrs útočí na jubilejní desátý titul, Tempo naopak o svůj premiérový v novodobé domácí soutěži. "Těšíme se, protože nás nebude limitovat strašák z neznáma jako v minulém roce, kdy jsme byli ve finále poprvé," prohlásila Ema Vodičková z Tempa.

Výsledek loňského finále na první pohled vypadá jednoznačně, všechna utkání ale skončila rozdílem jediného bodu. "Byla to asi moje nejdramatičtější finálová série," prohlásil zkušený trenér Tomáš Kusý z Joudrs.

Tempo se oproti loňskému roku cítí mnohem silnější. "Myslím, že se nám podařilo za tuhle sezonu posbírat spoustu zkušeností, které nám pomohly herně vyrůst. Máme za sebou několik těžkých zápasů, které jsme musely otáčet," uvedla Ema Vodičková z libušského týmu.

Tempo letos táhne na pálce Magdaléna Kavanová, která předvedla 50 úspěšných odpalů. V nadhozu mají letos navrch zase Joudrs, skvělé výkony předvádějí Anna Zoulová a Adéla Linková. Obě letos soupeřkám nadělily více než 130 strikeoutů.

"Silné jsou také na pálce, bude hodně bodů a jediné zaváhání nás může stát zápas. Bude potřeba tlačit celou dobu a v obraně musíme být bezchybné," doplnila Vodičková.

Zdroj
softbal.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější články