Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MM ČR v motokrosu Dalečín

Boston podeváté ovládl Světovou sérii, Dodgers si musejí zase počkat

Baseballisté Bostonu nenechali nikoho na pochybách, kdo byl v této sezoně MLB nejlepší. Red Sox zvítězili v pátém finálovém duelu na hřišti Los Angeles Dodgers 5:1, sérii ovládli 4:1 na zápasy a slaví celkově devátý triumf v historii Světové série.

Radost baseballistů Bostonu z vítězství ve Světové sérii
zdroj: Reuters

Red Sox potvrdili v play-off pozici nejlepšího týmu základní části. V ní vyhráli 108 utkání, což je klubový rekord. Ve vyřazovacích soubojích nejprve zdolali své odvěké rivaly New York Yankees a pak také obhájce titulu Houston Astros.

V nedělním pátém duelu Světové série se blýskl dvěma homeruny Steve Pearce a byl vyhlášen nejlepším hráčem finále. "Je velké požehnání, že jsem v tomhle týmu. Zažívám nejlepší pocity v životě. Když vyrůstáte, tak sníte o tom, že něco takového prožijete," uvedl pětatřicetiletý pálkař Pearce, jenž přišel do Bostonu v červnu z Toronta.

Je nám líto, video expirovalo.
Red Sox kralují Světové sérii

Red Sox prožili dlouhá desetiletí neúspěchů a čekání na titul ukončili až po 86 letech v roce 2004. Za posledních 15 let ale vyhráli Světovou sérii už čtyřikrát a jsou jedním z nejúspěšnějších týmů nového století. V historické tabulce se s devíti tituly dotáhli na třetí Oakland. Více triumfů mají na kontě už jen Yankees (27) a St. Louis (11).

K vítězství dovedl Boston jako první portorický trenér v historii Alex Cora. Podařilo se mu to jako pátému nováčkovi ve funkci hlavního kouče.

Dodgers prohráli ve Světové sérii druhý rok po sobě a na sedmý titul čekají od roku 1988.

Světová série, finále baseballové MLB - 5. zápas:

Los Angeles Dodgers - Boston Red Sox 1:5, konečný stav série 1:4.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy