Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Chance 3x3 Tour Plzeň

Baseballisté Washingtonu drtivým závěrem získali pro sebe i druhý duel Světové série

Baseballisté Washingtonu načali Světovou sérii velmi slibně, připsali si druhé vítězství. Nationals zdolali v Houstonu domácí Astros vysoko 12:3 a při své premiéře ve finále MLB jsou v sérii hrané na čtyři výhry v polovině cesty k titulu.

Baseballisté Washingtonu po zisku druhého vítězství ve Světové sérii
zdroj: Reuters

"Ještě nemáme nic jistého. Teď jedeme domů, máme v kapse dvě výhry, ale pořád musíme hrát skvělý baseball," řekl druhý metař Howie Kendrick.

Vyrovnaný stav 2:2, který platil od první směny, ukončil v sedmém dějství homerunem chytač Kurt Suzuki. Washington ve stejné směně přidal dalších pět bodů, tři udělal v osmé a jeden v závěrečné deváté. V Houstonu tak ovládl oba zápasy a má šanci ukončit sérii v domácím prostředí, kde jsou od pátku v plánu teoreticky až tři zápasy v řadě.

Další souboj nadhazovačů vyhrál Stephen Strasburg, kterému sice Alex Bregman odpálil v první směně dvoubodový homerum, ale další body do konce šesté směny už nepovolil. I hvězda Houstonu Justin Verlander musela na úvod po dvoumetovém odpalu Victora Roblese strávit dva body a pak byla pět směn pevná.

Je nám líto, video expirovalo.
Washington zatím dominuje Světové sérii

Suzuki, kterému se v play-off na pálce nedařilo, ale odpálil Verlanderovi homerun na úvod sedmé směny a po metě zdarma byl nadhazovač střídán. Při obsazených metách dvakrát nezahrál dobře třetí metař Bregman a Washington skóroval.

"Nats nás v koncovce přehráli. Přijeli do našeho chrámu a předvedli dva skvělé zápasy. Musíme se z toho vzpamatovat," řekl manažer Astros AJ Hinch.

Strasburg se radoval ze své první výhry ve Světové sérii, zatímco Verlander přes všechny své rekordy prohrál ve finále MLB už popáté.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy