Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS v alpském lyžování Courchevel-Méribel (trénink sjezdu)

Baseballisté se s Griffinem rozloučili výhrou a obhájeným pátým místem

Česká baseballová reprezentace na mistrovství Evropy porazila v utkání o 5. místo Velkou Británii 8:5. Tým v italské Aviglianě zopakoval výsledek ze šampionátu před dvěma lety a vítězně se rozloučil s kanadským trenérem Mikem Griffinem a dalšími hráči, kteří v reprezentaci končí.

Česká baseballová reprezentace
zdroj: baseball.cz autor: Evženie Votinská

"Emoce byly velké, pro spoustu z nás skončila jedna životní kapitola, která nás naplňovala jak mimo hřiště, tak na hřišti. To, co pro nás udělali trenéři i celý management staff, je něco neskutečného. Splnit cíl - vyhrát nebo získat medaili - se nám nepovedlo, ale jsme všichni hrdí na to, kam jsme český baseball za ty roky posunuli," řekl univerzál Martin Schneider, jenž se s národním týmem také loučí.

Češi začali utkání o pátou příčku aktivně a ve druhé i třetí směně posbírali díky sérii hitů a homerunu Petra Čecha pět bodů. Britové se přiblížili na začátku čtvrté směny zásluhou tříbodového homerunu Benjamina Andrewse, ale homerun předvedl i Matěj Hejma a český tým znovu odskočil. V závěru se na nadhozu dařilo Martinu Schneiderovi a poslední bod získal v sedmé směně Vojtěch Menšík po odpalu Martina Mužíka.

"Dnešní výhru jsme chtěli věnovat hlavně našim trenérům, všem, kteří za naším programem tak dlouho stáli. V turnaji jsme mysleli na víc, chtěli jsme ho vyhrát, ale to je baseball, rozhodovaly malé věci. Je super, že jsme zápas vyhráli, předvedli jsme super výkon a teď už to bude na dalších klucích, kteří snad tu pochodeň ponesou dále," uvedl kapitán Jakub Malík.

Je nám líto, video expirovalo.
Češi porazili na ME Velkou Británii 8:5 a obsadili páté místo
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články