Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Baseballisté San Franciska Giants vyhráli Světovou sérii MLB

Kansas City - Baseballisté San Franciska jsou potřetí za pět let vítězi Major League Baseball (MLB). Hráči Giants porazili v rozhodujícím sedmém finále Kansas City Royals na jejich stadionu 3:2 a Světovou sérii vyhráli 4:3.

Baseballisté San Franciska Giants
zdroj: ČTK/AP

Hrdinou a nejužitečnějším hráčem finále se stal Madison Bumgarner. Dva zápasy Světové série vyhrál jako začínající nadhazovač Giants, do sedmého nastoupil od páté směny a skvělým výkonem udržel těsný náskok svého týmu.

"Teď ani nejsem unavený. Právě jsme vyhráli Světovou sérii, takže to ani nejde. Je to nádherný pocit být králem ligy," zářil pětadvacetiletý Bumgarner. "Byl výjimečný a zařadil se mezi legendy ligy," ocenil ho kouč Giants Bruce Bochy.

Giants vyhráli MLB poosmé a v poslední době jim patří sudé roky: triumfovali i v letech 2010 a 2012. "Tenhle tým má duši bojovníků. Je skvělý!" řekl Bochy. V sedmém finálovém utkání šli Giants do vedení 2:0 ve druhé směně, ale ještě v její dohrávce Royals vyrovnali.

Pro vítězný bod San Franciska doběhl ve čtvrté směně Pablo Sandoval díky Michaelu Morsovi, který při odpalu zlomil pálku. V poslední, deváté směně měl Kansas City ještě šanci srovnat. Alex Gordon se při dvou autech po chybě Gregora Blanka v zadním poli dostal až na třetí metu.

Další pálkař Salvador Perez mohl homerunem získat výhru a titul pro Royals, ale odpálil jen lehký míč do vzduchu a o rozhodující aut se postaral třetí metař hostů Sandoval. "Máme za sebou magickou jízdu, ale prohra samozřejmě moc bolí. Chyběl nám jen malý kousek," řekl kouč Ned Yost, jehož Royals sahali po prvním titulu po 29 letech. "A teď musíme v příští sezoně zase začít stoupat vzhůru od nuly," doplnil.

Triumf Giants vyvolal v San Francisku nadšení, ale také násilnosti. Podle listu San Francisco Chronicle skončili v nemocnici dva postřelení a jeden pobodaný člověk. Žádný z nich nebyl v ohrožení života. Při řadě šarvátek ve městě bylo lehce zraněno i několik policistů.

Světová série, finále play-off baseballové MLB - 7. zápas:

Kansas City - San Francisco 2:3, konečný stav série 3:4.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy