Následuje
Cyklotoulky

Baseballisté prohráli v nastavení s Británií, na ME teď potřebují zdolat Švédsko

Čeští baseballisté nenavázali na překvapivé vítězství nad Nizozemskem a s Británií prohráli 3:4 v prodloužení. Ve skupině A mistrovství Evropy tak mají na kontě jednu výhru a dvě porážky. V úterý potřebují zdolat Švédy, aby měli naději na postup do čtvrtfinále.

Česká baseballová reprezentace
zdroj: ČTK autor: Peška Stanislav

Češi se dlouho nemohli prosadit proti Britům v útoku a po chybách v obraně a soupeřově homerunu prohrávali po šesté směně 0:2. Zkrátka je držel nadhazovač Alex Webb. "Měl velice svižnou ruku a bylo velmi špatně poznat, jestli hází slider (točený) nebo rychlý balon," řekl vnější polař Matěj Hejma v tiskové zprávě.

Na začátku sedmé směny Britové zvýšili na 3:0, ale v dohrávce se radoval i český tým. Tříbodovým homerunem zařídil vyrovnání vnitřní polař Martin Schneider a vykřesal naději na obrat.

Blízko výhře byli Češi v dohrávce závěrečné deváté směny. Chytač Martin Červenka, jediný hráč týmu působící v americké profesionální soutěži, šel na pálku při plně obsazených metách a dvou autech a jeho odpal by znamenal výhru. Míč od jeho pálky ale letěl do vzduchu ve vnitřním poli, což znamenalo jednoduchý aut.

Čeští baseballisté nestačili na ME na Británii

V nastavené desáté směně začínal útok s obsazenou první a druhou metou a výhodu využili jen Britové, kteří získali bod. Češi v dohrávce neuspěli.

"Bylo to o jednom odpalu. Mrzí nás to," shrnul těsnou porážku Jakub Hajtmar. "Ale turnaj je dlouhý a bojujeme dál. Musíme se dobře připravit."

Baseballisté potřebují postoupit do čtvrtfinále, aby měli šanci skončit na ME do pátého místa a zúčastnit se příští týden olympijské kvalifikace.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy