Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Švýcarsko

Baseballisté porazili na závěr olympijské kvalifikace Španělsko, ale do Tokia se nepodívají

Vítězství nad Španělskem 7:3 jim bylo málo platné. Čeští baseballisté o poslední olympijskou naději v evropsko-africké kvalifikaci v Itálii přišli kvůli výhře Izraele nad JAR 11:1. Do Tokia pojede právě izraelský výběr, druzí Nizozemci ještě budou mít šanci v dodatečné kvalifikaci. Češi skončili třetí.

Jan Novák nadhazuje míč v utkání s Německem
zdroj: imago sportfotodienst autor: BEAUTIFUL SPORTS/Andreas Dick

V olympijské kvalifikaci Češi prohráli s Nizozemskem a Itálií po vyrovnaných zápasech a oproti silnějším týmům měli vždy více odpalů. S JAR si poradili jasně 11:1 a v sobotu nečekaně po výborném výkonu přehráli Izrael 7:4.

"Hodnocení je dvojsečné. Jak na Evropě, tak tady na olympijské kvalifikaci jsme na to měli, ale odjíždíme bez ničeho. Samozřejmě to bolí, ale jsem hrdý, co jsme předvedli. Ukázali jsme světu, že s námi musí počítat. Jsme na správné cestě a ještě ukážeme velké věci," řekl novinářům vnitřní polař a nadhazovač Martin Schneider.

Za vydařenou hrou baseballistů na ME i v olympijské kvalifikaci stojí realizační tým v čele s Kanaďanem Mikem Griffinem, což hráči zmiňovali po celý týden. "Jsem na tým pyšný. Je schopen porážet profesionály a jeho úroveň je o úroveň výš než dřív. Věří si, že můžou vyhrávat, což je krok dopředu," řekl Griffin.

Je nám líto, video expirovalo.
Výhra nad Izraelem baseballistům na OH nepomohla

Čeští hráči mají za sebou smolné dva týdny

Před pár dny na mistrovství Evropy v Německu Češi jako jediní porazili pozdější nizozemské šampiony a nyní v Boloni a Parmě v olympijské kvalifikaci opět pouze oni zdolali nabitý tým Izraele s profesionály z MLB.

"Musím před klukama smeknout. Zahráli jsme skvěle, v každém utkání jsme bojovali o výhru, jen proti Italům a Nizozemcům nepřišel klíčový odpal," řekl kapitán týmu Jakub Malík. "Drželi jsme se s profesionály na vysoké úrovni, ale brali jsme je normálně jako jakéhokoli soupeře, což je nevětší pokrok v naší hře," dodal Malík.

Většina týmů se opírala v turnaji o profesionální baseballisty. Izraelci měli tři hráče se zkušenostmi z MLB. Postup na olympiádu jim zpečetil v utkání s JAR tříbodovým homerunem Daniel Valencia, který hrál například za Boston, Oakland či Baltimore a v nejvyšší americké lize má na kontě přes 850 zápasů. K postupu Izraelcům asistoval z pozice jednoho z členů trenérského týmu i Čech Richard Kania.

Baseball bude na olympiádě poprvé od roku 2008 a v Tokiu může hrát jen šest týmů. Izrael se přidal k domácímu Japonsku, další dva celky vzejdou z americké kvalifikace a ze závěrečného kvalifikačního turnaje na Tchaj-wanu. Zbylé dva celky si účast zajistí na listopadovém turnaji Premier 12, v kterém bude na startu nejlepší dvanáctka ze světového žebříčku. V něm jsou Češi nyní osmnáctí, o místo před Izraelem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy