Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Švýcarsko - Česko

Baseballisté nestačili na Nizozemsko, po výhře nad Slovenskem ale mají jistotu postupu

Čeští baseballisté už mají jistotu postupu do čtvrtfinále mistrovství Evropy. Po pondělní prohře 1:11 s obhájci titulu z Nizozemska v úterý suverénně porazili 13:3 Slovensko a zajistili si druhé postupové místo ve skupině D. Ve čtvrtek je čeká Izrael. Z první příčky jde dál Nizozemsko, které základní část uzavřelo výhrou 15:5 nad Švédskem.

Utkání Česko – Nizozemsko
zdroj: Jan Beneš

Čeští pálkaři se nedokázali prosadit přes nadhazovače Shairona Martise. "Je to zkušený borec, který hrál i MLB. Vedle rychlých nadhozů do toho zapojil i nadhoz, který kromě toho, že je rychlý, tak na poslední chvíli zahne. Umisťování nadhozů měl hodně pod kontrolou, v sezoně se s tímto typem nadhozu víceméně nepotkáme, dnes to bylo navíc pod světly, což je vždy těžší," uvedl kapitán reprezentace Jakub Malík.

Jediný český bod zaznamenal ve čtvrté směně za stavu 0:6 Matěj Hejma, jenž stejně jako ve vítězném duelu proti Švédsku (6:1) trefil homerun.

Trenéři prostřídali celkem šest nadhazovačů a na hřiště se dostali všichni hráči na soupisce. "Byl to náš plán. Věděl jsem, že půjdu do hry po Markovi Minaříkovi, a byl jsem na to nachystaný. Musíme být ready na další zápasy, teď pro nás začíná play-off baseball a my musíme být stoprocentně připraveni na to, co přijde," řekl nadhazovač Draků Brno Filip Čapka.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články