Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP v akrobatickém lyžování Finsko (skoky)

Baseballista Červenka trénuje o zeď nebo na parkovišti. Na Floridě je "uvězněný" v hotelu

Snahu prodrat se do prvního týmu Baltimoru Orioles musel neplánovaně odložit kvůli koronavirové pandemii, která silně zasáhla také Spojené státy. Baseballista Martin Červenka přesto zůstal v USA, kde všemožně trénuje, aby se udržel ve formě.

Martin Červenka v dresu Baltimore Orioles
zdroj: Czech Baseball Association autor: Jan Beneš

Červenka letos druhým rokem po sobě absolvoval část kempu hlavního celku Orioles. Odehrál několik přípravných zápasů, ale začátkem března byl přeřazen do tréninkové skupiny hráčů pro farmářské celky hrající tzv. Minor League.

Kvůli šíření nemoci COVID-19 byla ale příprava zastavena a začátky soutěží jsou v nedohlednu. "V současné době jsem na Floridě a situace je tu podobná jako v Česku, kromě nošení roušek," uvedl.

Pražský rodák bydlí v hotelu a snaží se udržet v kondici. Posilování a kondičnímu cvičení se věnuje na pokoji. "Nebo na parkovišti, kde nikdo není," uvedl reprezentační zadák a dodal: "Problém je s házením a pálením, protože všechna hřiště jsou zavřená, takže si chodím házet akorát míčem o zeď, abych si udržel ruku v kondici."

Ve volných chvílích moc šancí na rozptýlení nemá. "Vzhledem k situaci se snažím být co nejvíce na hotelu a nikam nechodit, pokud to není nutné."

Do prvního týmu se (zatím) neprobojoval

V únoru si podruhé v kariéře vyzkoušel jarní kemp Orioles. "Zase to bylo fajn. Měl jsem šanci si zahrát a zatrénovat společně s hráči MLB," pochvaloval si. O místo v sestavě bojoval s šesti chytači. "Moje pozice byla stejná jako loni, což znamená, že mě brali jako hráče, který začne v Minor League," řekl Červenka.

V rámci jarní testovací Grapefruit League dostal šanci v pěti zápasech a vždy až jako střídající hráč. Ze sedmi startů na pálce zaznamenal jeden homerun. "Mohlo to být lepší, ale vždy je co zlepšovat," konstatoval Červenka. Jen dvakrát měl šanci i chytat. "Přednost mají hlavně hráči, kteří mají šanci začít sezonu v MLB," vysvětlil.

První zápasy nižších soutěží se měly rozběhnout příští týden. "V podstatě nikdo neví, kdy by se mohlo začít, a myslím si, že to dopadne tak, že nám jednoho dne zavolají, že začíná trénink, a všechno pak půjde rychle," myslí si Červenka.

Aktuálně je jako jeden ze tří chytačů na soupisce Norfolk Tides v druhé nejvyšší lize, která už je vstupní branou do MLB. "Ale netuším, kde sezonu začnu," řekl Červenka. Loni i předloni rovněž působil ve výběru Bowie Baysox z třetí ligy.

Hráči v nižších soutěžích normálně berou plat jen v sezoně. V současné situaci by měli po dohodě MLB s Hráčskou asociací dostávat alespoň týdenní příspěvek 400 dolarů (v přepočtu asi deset tisíc korun), z kterého si hradí živobytí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy