Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MM ČR supermoto Písek

Arrows se dočkali, po domácí výhře nad Draky mají vytoužený titul

Baseballisté Arrows Ostrava jsou poprvé českými mistry. Ve čtvrtém finále porazili doma 5:3 úřadující šampiony a držitele 21 titulů Draky Brno a sérii vyhráli 3:1 na zápasy. Ostravané minulý týden zvítězili v prvních dvou zápasech Czech Series. Draci první mečbol v Brně ještě odvrátili, napodruhé už ale kapitulovali.

Radost baseballistů Arrows Ostrava
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Arrows jsou od roku 1995 teprve třetím týmem, kterému se podařilo vzít dlouholetým hegemonům Drakům titul. V roce 2011 to dokázala Technika a před třemi lety pražská Kotlářka.

"Pocity se nedají ani popsat. Dočkali jsme se titulu po hodně dlouhé době. Náš klub slaví 45 let od založení. Je to pro nás o to více úžasné," prohlásil Aleš Navrátil, hrající kapitán Arrows. "V sérii rozhodla asi větší chuť po vítězství," dodal.

Ve čtvrtém finále měli Draci lepší úvod a po odpalech Pavla Budského a Martina Červinky vedli 2:0. Pak už ale skórovali především Arrows.

Je nám líto, video expirovalo.
Poprvé vládne českému baseballu, Ostrava zdolala Draky

V dohrávce čtvrté směny Tomáš Juněc umístěným odpalem doprostřed hřiště stáhl na domácí metu Jakuba Vojáka.

Podobným způsobem odpálil i Michael Vykoukal, obrana Draků ale zachybovala a po nezachyceném příhozu na první metu si pro vyrovnávací bod mohl doběhnout Jakub Malík.

V páté směně šli Arrows do vedení nejprve po dvojmetovém Vojákově odpalu a po něm se prosadil Terrell Joyce, jenž odpálil homerun za dva body, a nad stadionem byl k vidění menší ohňostroj.

Hosté v osmé směně už pouze snížili. "Stejně jako v celé finálové sérii jsme tahali za kratší konec. Nemohli jsme v sobě najít energii ke klíčovému odpalu, ten naopak předvedl Joyce," hodnotil utkání Arnošt Nesňal, generální manažer Draků Brno.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy