Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Američtí baseballisté zdolali ve finále Portoriko a poprvé ovládli World Baseball Classic

Los Angeles – Vítězem prestižního turnaje World Baseball Classic se poprvé v historii stali baseballisté USA. Ve finále čtvrtého ročníku turnaje, kterého se účastní rovněž hráči zámořské MLB, porazili v Los Angeles Portoriko vysoko 8:0.

Američtí baseballisté s trofejí pro vítěze World Baseball Classic
zdroj: REUTERS autor: Robert Hanashiro

Hrdinou finále se na hřišti Dodgers stal před 51 565 fanoušky nadhazovač Marcus Stroman. Hráč Toronta Blue Jays nepovolil šest směn skórovat nebezpečným pálkařům Portorika, kteří v předchozích osmi zápasech získali 55 bodů.

Američany dostal do vedení druhý metař Ian Kinsler dvoubodovým homerunem ve třetí směně. Další dva body přidal tým USA o dvě směny později a definitivně rozhodl díky odpalu Brandona Crawforda třemi body v sedmé směně.

Portoričané prohráli ve finále World Baseball Classic podruhé za sebou a znovu nezískali v rozhodujícím duelu ani bod. V roce 2013 podlehli Dominikánské republice 0:3. První dva ročníky ovládli Japonci, kteří letos prohráli v semifinále s USA.

Čeští baseballisté hráli loni kvalifikaci WBC v Mexiku. S domácím týmem prohráli těsně, porazili jasně Německo a vypadli po prohře s Nikaraguou.

Další ročník World Baseball Classic se nejspíše uskuteční za čtyři roky. O rok dříve se baseball znovu představí v olympijském programu na Hrách v Tokiu.

Baseballový turnaj World Baseball Classic 2017 - finále v Los Angeles:

USA - Portoriko 8:0.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy