Následuje
Magazín českého snowboardingu

Zpětné testy odhalily doping u vzpěračských medailistů z Londýna

Budapešť – Zpětná kontrola vzorků z olympiády v Londýně 2012 odhalila doping u dalších jedenácti vzpěračů. Bylo mezi nimi i šest stříbrných a bronzových medailistů z Ruska, Běloruska, Arménie a Moldavska. Podle mezinárodní vzpěračské federace IWF byli všichni za nález anabolických steroidů do odvolání suspendováni.

Světlana Podobědovová
zdroj: ČTK/AP autor: Hassan Ammar

Mezi trojicí ruských provinilců je také pětinásobná mistryně Evropy Natalja Zabolotná, která v Londýně skončila druhá v kategorii do 75 kg. Olympijské medaile před čtyřmi lety získali i její krajané - světoví šampioni Alexandr Ivanov a Světlana Carukajevová, dále Iryna Kulešová z Běloruska, Hripsime Churšudjanová z Arménie a Cristina Iovuová z Moldavska.

Druhá zpětná kontrola vzorků z Her v Pekingu 2008 a Londýně 2012 odhalila dalších 45 dopujících sportovců. Spolu s první vlnou opětovných testů bylo objeveno celkem 98 pozitivních vzorků.

Sportovní federace znovu kontrolují vzorky z Her v Pekingu 2008 a z Londýna i kvůli státem organizovanému dopingu v Rusku. Vzpěrači mají na kontě celkem 31 pozitivních testů. Rozsáhlá aféra už připravila o olympijský start v Riu de Janeiro zhruba stovku ruských sportovců.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy