Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Zlatá tretra se plní hvězdami. Přijedou Schippersová nebo Baršim

Na největší domácí atletický mítink zamíří znovu plno hvězd. Účast přislíbila dvojnásobná mistryně světa v běhu na 200 metrů Dafne Schippersová z Nizozemska. V oštěpařském souboji Česka proti světu se představí vynikající Němci - olympijský vítěz Thomas Röhler a mistr světa Johannes Vetter. Chybět nebudou ani mistři ve skoku do výšky. O výhru budou bojovat úřadující světový šampion Mutaz Issa Baršim z Kataru a Rus Danil Lysenko, vítěz letošního halového MS.

Dafne Schippersová zabalená v nizozemské vlajce
zdroj: Reuters autor: Phil Noble

"Stojíme před ročníkem, v kterém už nemůžeme počítat s hlavní megastar," zmínil za pořadatele Miroslav Černošek fenomenálního sprintera Jamajčana Usaina Bolta, který v Ostravě běžel devětkrát. "Mítink má obrovský zvuk a nemůžeme si dovolit od tohoto renomé odejít. Pokoušíme se Bolta nahradit spoustou současných star a věříme, že dokážeme diváky zaujmout," řekl Černošek.

Schippersová se v Ostravě představí poprvé. "Dřív jsme o ženský sprint neměli z pochopitelných důvodů takový zájem, ale to se změnilo. Je o ni ve světě zájem a jsme rádi, že přijede," řekl sportovní manažer mítinku Alfonz Juck. "O Ostravě jsem hodně slyšela a chci to zažít a podat co nejlepší výkon," uvedla světová šampionka na 200 metrů z Pekingu 2015 a Londýna 2017. Mohla by atakovat jeden z nejstarších rekordů mítinku, který výkonem 22,07 drží Jarmila Kratochvílová z roku 1981.

Je nám líto, video expirovalo.
Zlatá tretra ohlásila své hvězdy

Jisté je také pokračování oštěpařského souboje. Loni se Češi střetli s Němci a letos bude jejich soupeřem výběr světa. Domácí kvarteto vytvoří Jakub Vadlejch, Petr Frydrych, Vítězslav Veselý a Jaroslav Jílek. V dresu světa nastoupí Röhler a Vetter. "Uvidíme, koho dál pozveme, ale oštěp by měl být v hlavní hodině programu," doplnil Juck. "Nevadilo by mi, kdyby se útočilo na můj rekord," řekl Jan Železný, který v Ostravě hodil 94,64 metru.

Již dříve organizátoři ohlásili start běžce Pavla Masláka a koulaře Tomáše Staňka. "Je skvělé, že máme domácí hvězdy schopné vyhrát," řekl Juck.

Přijedou také mistr světa v dálce Luvo Manyonga z JAR, čerstvý halový šampion z Birminghamu Juan Miguel Echevarría z Kuby nebo olympijský vítěz ve vrhu koulí Ryan Crouser z USA.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy