Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Český pohár v beachvolejbalu žen

Zlatá tretra má další tři hvězdy, jednání s Boltem jsou slibná

Ostrava - Novými přírůstky do startovní listiny atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava jsou světový rekordman v běhu na 110 metrů překážek Kubánec Dayron Robles, jamajská sprinterka Veronica Campbellová-Brownová a finský oštěpař Tero Pitkämäki. Na dobré cestě jsou i jednání o další účasti fenomenálního jamajského sprintera Usaina Bolta. "Jsme ve správném stádiu a doufám, že to dotáhneme," prohlásil manažer mítinku Alfons Juck na tiskové konferenci. Jubilejní 50. ročník závodu se uskuteční na vítkovickém stadionu 31. května. Rozpočet letošní Zlaté tretry nepřekročí 40 milionů korun.

Detaily Boltova startu se zatím dojednávají včetně disciplíny, v níž by se mohl ukázat. "Jsme připraveni mu udělat disciplínu, jakou bude chtít. On se sem vrací rád, není tady kolem něj takový humbuk jako na jiných mítincích a to mu vyhovuje. Věříme, že se to podaří," řekl Juck.

Robles potvrdil už čtvrtý start za sebou. K Ostravě má zvláštní pouto, protože v roce 2008 na Zlaté tretře nečekaně vytvořil stále platný světový rekord 12,87 sekundy. "Jestli bude zdravý, věříme, že ho bude znovu atakovat," podotkl Juck. S Roblesem se na dráhu postaví nejlepší český překážkář Petr Svoboda, další jména organizátoři loví ve Spojených státech. "Tradici a vysokou úroveň chceme udržet. Už proto, že to je dráha, na které se běhají světové rekordy," řekl Juck.

Hladkou ženskou stovku ozdobí jamajská hvězda Campbellová-Brownová. Bývalá mistryně světa na 100 metrů a dvojnásobná olympijská vítězka na 200 metrů má na stovce srazit aktuální rekord mítinku pod 11 sekund. "Je to aktuálně nejlepší sprinterka. V Evropě nestartuje často, její start je pro Ostravu hodnotný a cenný," uvedl Juck.

Oštěpařské klání snů

K dříve avizovaným oštěpařským hvězdám Andreasi Thorkildsenovi nebo Barboře Špotákové přibyl Fin Pitkamäki, mistr světa z roku 2007. "Víc už asi českým fanouškům nabídnout nemůžeme. Thorkildsen, Pitkamäki plus tři české klenoty Frydrych, Vadlejch, Veselý," řekl Juck.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy