Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally Turecko

Zlatá tretra hlásí hvězdné jméno. Do Ostravy přijede mistr světa Yego

Ostrava  - Mistr světa z Keni bude největším soupeřem českých oštěpařů v letošním ročníku atletické Zlaté tretry, která se v Ostravě koná v pátek 20. května. Organizátoři pozvali loňského vítěze závodu i proto, aby poprvé od roku 1997 padla hranice 90 metrů. Před devatenácti lety se to podařilo naposledy Janu Železnému, nyní řediteli závodu, který tehdy předvedl výkon 92,42 metru.

Je nám líto, video expirovalo.
Do Ostravy opět přijede oštěpařský mistr světa Yego

Yego v loňské sezoně překonal magickou hranici dvakrát, v Birminghamu mu rozhodčí změřili výkon 91,39 metru, na MS v Pekingu vytvořil národní rekord výkonem 92,72. "Moje skvělá sezona 2015 začala právě v Ostravě, kde jsem porazil hodně kvalitních oštěpařů. Dostal jsem trofej od Jana Železného, to bylo pro mě výjimečné. Nyní se vracím jako mistr světa," uvedl v tiskové zprávě Yego, který se aktuálně připravuje v Africe.

Do jihoafrického Potchefstroomu se na tradiční dlouhé soustředění vydají v příštích dnech také Železného svěřenci Vítězslav Veselý, Jan Vadlejch a Petr Frydrych, kteří by v Ostravě rovněž měli házet.

Na Zlaté tretře dosud potvrdili účast kanadský mistr světa ve skoku o tyči Shawn Barber, který by měl být soupeřem českým mužům Janu Kudličkovi a Michalu Balnerovi, či američtí mistři světa ze štafety David Verburg a Kyle Clemons, proti nimž nastoupí v závodu na 400 m Pavel Maslák.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy