Zlatá tretra byla 13. nejkvalitnější mítink, předstihla i dva podniky Diamantové ligy

Praha - Zlatá tretra v Ostravě byla v uplynulé sezoně nejlepším atletickým mítinkem seriálu IAAF World Challenge podle bodového hodnocení informačního serveru All-Athletics.com. Podle kvality výkonů a účasti dostal 52. ročník ostravského mítinku celkem 90 241 bodů.

Valeria Adamsová
zdroj: ČTK autor: Petr Sznapka

V celkovém pořadí všech závodů obsadila Zlatá tretra třináctou pozici a předstihla dva mítinky Diamantové ligy v Oslu (89 889) a New Yorku (89 078). Absolutní jedničkou byl mítink Diamantové ligy v Eugene (95 034). Prestižní seriál IAAF má v současnosti čtrnáct dílů a IAAF World Challenge patnáct.

Na letošní Zlaté tretře startovalo jedenáct pozdějších mistrů světa z Moskvy a ve čtyřech ostravských disciplínách se představili všichni medailisté ze šampionátu v Rusku (tyč mužů, kladivo, disk a běh na 10 000 metrů žen).

Příští ročník Zlaté tretry organizátoři připravují na úterý 17. června 2014.