Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Polsko

Zemřela běžkyně Tiropová, keňská olympionička se zřejmě stala obětí násilí

Šokující zpráva přišla z Keni. Dvojnásobná bronzová medailistka z MS a čtvrtá žena ze závodu v běhu na 5000 metrů na olympiádě v Tokiu Agnes Tiropová byla nalezena mrtvá ve svém domě v Itenu. 

Agnes Tiropová
zdroj: ČTK autor: Fredrik Sandberg

Úmrtí pětadvacetileté vytrvalkyně potvrdil národní atletický svaz, podle lokálních médií se běžkyně stala obětí násilného činu. Případ vyšetřuje policie, atletka údajně měla po těle bodné rány, podezřelý je její manžel. "Keňa přišla o jeden z klenotů," uvedl keňský svaz v prohlášení.

K tragédii se vyjádřil i keňský prezident Uhuru Kenyatta. "Je to o to bolestnější, že Agnes, jež je podle všech měřítek keňskou hrdinkou, přišla o život kriminálním činem provedeným sobeckými a zbabělými lidmi. Vyzývám naši policii, aby vypátrala a dopadla zločince, kteří jsou za zabití Agnes zodpovědní," uvedl.

Šéf místní policie Tom Makori oznámil, že úřady po manželovi stále pátrají. Podle výpovědi jeho rodiny muž příbuzným telefonoval a v slzách žádal o "Boží milost za něco, co spáchal". O domácí potyčce podle policie svědčí i vytlučená okna na autě atletky před domem. "Když se policisté dostali dovnitř, našli tělo Tiropové na posteli, na zemi byla kaluž krve," citovala policejního šéfa BBC. Atletka měla podle zprávy bodné rány na krku.

Tiropová byla vytrvaleckou hvězdou. V roce 2015 se stala mistryní světa v krosu a na dráze vybojovala bronz na trati 10 000 metrů na posledních dvou světových šampionátech v letech 2017 v Londýně a 2019 v Dauhá.

V olympijském Tokiu ji od třetího místa na poloviční trati dělilo 75 setin sekundy. Teprve před měsícem vytvořila v Německu světový rekord na silniční desítce v čistě ženském závodě časem 30:01 minut, z předchozího maxima z roku 2002 ubrala 28 sekund.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články