Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Aktuálně

Zemřela atletka Helena Fuchsová. Stříbrné medailistce z halového MS bylo 55 let

Zemřela bývalá úspěšná běžkyně na 400 a 800 metrů Helena Fuchsová. Členka stříbrné čtvrtkařské štafety z halového MS v roce 1995 podlehla v 55 letech zákeřné nemoci. O jejím skonu informoval Český atletický svaz.

Helena Fuchsová na archivním snímku
zdroj: ČTK autor: Stanislav Peška

"Odešla tiše, ve spánku, po prohraném boji se zákeřnou nemocí, překážkou, kterou jako jedinou ve svém životě nedokázala zdolat. Prosím, vzpomeňte s námi a uctěte její památku tichou vzpomínkou," napsala rodina dlouholeté úspěšné reprezentantky na facebookový účet.

Prvním velkým mezinárodním úspěchem rodačky z Tábora bylo štafetové stříbro z halového mistrovství světa 1995 v Barceloně, kde byly jejími parťačkami Naďa Koštovalová, Hana Benešová a Ludmila Formanová.

O dva roky později získala na HMS v Paříži bronz v individuálním závodě na 400 metrů. Stejný cenný kov si odvezla z HME v letech 1998 a 2000. V létě 1998 se stala v Budapešti vicemistryní Evropy pod otevřeným nebem.

Pak přešla na osmistovku, která jí přinesla páté místo z olympijských her 2000 v Sydney a bronzovou medaili z halového MS o rok později. Aktivní kariéru ukončila v roce 2004 a poté pracovala jako kondiční trenérka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy