Železný u "své" školy odstartoval Čokoládovou tretru

Prostějov – Oštěpařský rekordman Jan Železný nezapomíná na atletickou drobotinu. V Prostějově dnes zahájil dětské závody Čokoládová tretra. Zajímavé je, že tak učinil přímo u "své" školy. Prostějovská základní škola se zaměřením na atletiku totiž nese jméno trojnásobného olympijského vítěze.

"Hrozně moc mě to těší, na druhou stranu to strašně zavazuje. Snažím se proto kontrolovat, abych se neměl za co stydět a jméno na škole mohlo zůstat," uvedl Železný.

Čokoládová tretra je série závodů v různých městech republiky. Soutěže proběhly už v Olomouci a Opavě, přesune se ještě do Havířova, Třince a Ostravy. Ti nejlepší pak změří síly před Zlatou tretrou v Ostravě s vyhlídkou setkání třeba i s Usainem Boltem.

V Prostějově se zúčastnily stovky dětí. "Mě to číslo ohromilo. Mělo by to být kolem 480 dětí, což je dobře pro atletiku i pro mě," dodal legendární oštěpař.

2 minuty
Reakce Jana Železného
Zdroj: ČT sport