Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sumář dne

Železného rekord na dostřel, Vetter hodil 96,29 metru

Johannes Vetter teď hází ve své vlastní oštěpařské lize. A je navýsost elitní. Superligu mistrovství Evropy atletických družstev ozdobil třetím nejdelším hodem všech dob 96,29 metru. V Chorzówě se tentokrát ke světovému rekordu Jana Železného (98,48) přiblížil na 219 centimetrů, vloni na stejném stadionu Slaski hodil osmadvacetiletý exmistr světa 97,76.

Johannes Vetter
zdroj: ČTK/DPA autor: Bernd Thissen

Vetter v Polsku absolvoval jen dva pokusy. V tom prvním poslal oštěp do vzdálenosti 94,24 a o čtyři centimetry překonal své dosavadní letošní maximum z ostravské Zlaté tretry. Vzápětí přidal druhý nejdelší hod v životě, k dalšímu pokusu už nenastoupil.

Vetter už v pátém závodě v této sezoně přehodil devadesátimetrovou hranici. "Bohužel jsem ucítil přitahovač stehna, tak uvidíme," vysvětlil Vetter. "Ale z výkonu má velkou radost," řekl vrhač, který už v pátém závodě v této sezoně přehodil devadesátimetrovou hranici. V historii nikdo jiný než on a Železný nehodil za 94 metrů.

Vetter vítězstvím přispěl k "poločasovému" vedení německého týmu se ziskem 93,5 bodu před polskými obhájci prvenství (88,5), třetí jsou Britové (88). Soutěž vyvrcholí v neděli.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy