Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzitní osmy

Warholm už je v Ostravě. Pořadatelé pro něj poslali soukromé letadlo

Do Ostravy se pomalu sjíždějí atletické hvězdy, které se v úterý zúčastní odloženého mítinku Zlatá tretra. Na místě už je také dvojnásobný mistr světa v běhu na 400 metrů překážek Karsten Warholm. Přímý přenos Zlaté tretry sledujte v úterý od 16:30 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Je nám líto, video expirovalo.
Warholm už je v Ostravě, čtvrtka překážek bude vrcholem Zlaté tretry

Pro Karstena Warholma organizátoři mítinku vypravili soukromé letadlo. Dostalo se mu tak stejné výsady, kterou si v minulosti užívala jen jamajská sprinterská hvězda Usain Bolt.

"Je vždycky skvělé, když vás srovnávají s Usainem Boltem. On je ale mnohem lepší než já. I tak si toho moc vážím," uvedl norský běžec.

Čtyřiadvacetiletý závodník z Norska může právě Bolta v budoucnu nahradit na pozici atletické světové jedničky. Před necelými dvěma týdny ve Stockholmu zaostal dvojnásobný mistr světa o pouhých devět setin sekundy za historickým maximem Američana Kevina Younga.

To přitom klopýtl o poslední překážku. V Ostravě bude mít další šanci. "Snad to tady dopadne lépe, jako vždy do toho dám maximum. Mám opravdu dobrou formu," láká fanoušky.

Hlavní zprávy