Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzitní osmy

Warholm rozzáří Zlatou tretru, v ostravské premiéře může útočit na světový rekord

Dvojnásobný mistr světa Karsten Warholm poprvé přijede na atletickou Zlatou tretru. V Ostravě v úterý plánuje co nejrychlejší čas na 400 metrů překážek, přičemž norský závodník má skvělou formu. Ve Stockholmu 23. srpna překonal časem 46,87 vlastní evropský rekord a přiblížil se na devět setin světovému rekordu Kevina Younga, který trvá od olympijských her 1992 v Barceloně.

Karsten Warholm
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Jesper Zerman

Čtyřiadvacetiletý Warholm je jediným atletem se dvěma časy pod 47 sekund. Pro cestu do Ostravy se rozhodl na poslední chvíli.

"Chci poděkovat organizátorům, protože trpělivě čekali, než se v mém týmu rozhodneme. Hygienická opatření v souvislosti s pandemií bereme velmi vážně, a tak jsme potřebovali dostatečné záruky. A ostravští organizátoři nám je poskytli," uvedl Warholm.

V roce 2018 se zúčastnil v Ostravě Kontinentálního poháru. "Na stadionu už jsem běžel, ale na mítinku budu mít premiéru. Už se těším i na všechny diváky, kteří budou na stadionu," dodal.

Warholm je nejzářivější hvězdou, kterou pořadatelé pro odložený mítink zlaté kategorie Kontinentální tour získali.

V úterý by měli být k vidění mimo jiné i olympijský šampion ve vrhu koulí Ryan Crouser, diskařský šampion Daniel Stahl, dvojnásobný olympijský vítěz v trojskoku Christian Taylor nebo běžkyně Sifan Hassanová, Laura Muirová a Dafne Schippersová.

Z domácích atletů se do Ostravy chystají například oštěpařky Barbora Špotáková a Nikola Ogrodníková i překážkářka Zuzana Hejnová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy