Následuje
FIS magazín SP

Warholm: Cítil jsem formu, tak jsem nechal promluvit své nohy

Nástupce českého reprezentanta Pavla Masláka na evropském halovém čtvrtkařském trůnu Karsten Warholm už po pátečním rozběhu cítil velkou formu. Ve finále v Glasgow běžel od začátku naplno a byl z toho po 31 letech vyrovnaný evropský rekord 45,05 sekundy Němce Thomase Schönlebeho.

Karsten Warholm
zdroj: Reuters autor: Andrew Boyers

Úřadující mistr světa i Evropy na 400 metrů překážek Warholm obvykle v hale na vrcholných akcích nezávodil. Pro letošní kontinentální šampionát v Glasgow ale udělal výjimku.

"Letos jsme opravdu chtěli přijet, protože máme před sebou dlouhou sezonu, když je mistrovství světa tak pozdě," řekl ještě před začátkem HME.

Čtvrtka v hale je kontaktní, takže může být nebezpečná. "Lidi na vás můžou šlápnout a můžete spadnout, je to risk. Bylo to těžší pro mého trenéra. On se bál, co se může stát," řekl svěřenec Leifa Olava Alnese.

Finále běhu mužů na 400 m a ohlasy Karstena Warholma

Warholm se ale se soupeři příliš do kontaktu nedostal. Před začátkem šampionátu se jako jediný Evropan letos dostal pod hranici 46 sekund a v Glasgow ji překonal hned v semifinále.

To už tušil, že může dokázat velké věci. "Vždycky, když běžím pod 46, tak to znamená, že musím zabrat, ale tohle bylo opravdu snadné, takže to znamená, že jsem v dobré formě," pochvaloval si.

Ve finále od začátku vedl, o 28 setin překonal Maslákův rekord šampionátu z Prahy 2015 a vyrovnal letité evropské maximum.

"Věděl jsem, že mohu běžet rychle a že mám na dobrý čas. Ale nechal jsem za sebe promluvit své nohy. Byl to týmový úspěch, můj a mého kouče," radoval se.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy