Je nám líto, video expirovalo.

Výškařka Hrubá načíná novou kapitolu. Bude se věnovat trojskoku

Michaela Hrubá před šesti lety vyhrála juniorské mistrovství světa ve skoku vysokém. V poslední době už se ale výkonnostně neposouvá, a tak ve čtyřiadvaceti letech zkouší změnu. Bude závodit i v trojskoku.

Je nám líto, video expirovalo.
Výškařka Hrubá se začíná věnovat trojskoku

Šest sezon se Michaela Hrubá marně snaží zlepšit osobní rekord 195 centimetrů. I proto se rozhodla trénovat i jinou disciplínu, trojskok.

"Návrhy tady byly x let zpátky, ale to jsem se na to ještě necítila fyzicky připravená. Teď přece jenom to tělo je dospělé, tak jsem řekla, že do toho půjdeme," popsala Hrubá.

Česká reprezentantka jde stejnou cestou jako Šárka Kašpárková, která se z nadějné juniorské výškařky stala mistryní světa v trojskoku.

"Má dlouhé nohy, takže má skvělé páky. Navíc já jsem ji dřív viděla skákat na tréninku násobené odrazy a musím říct, že má cit pro násobený odraz a bez speciálního tréninku dokázala skočit přes třináct metrů, takže ten potenciál tam určitě je," věří Kašpárková.

Se skokem vysokým ale juniorská mistryně Evropy i světa zatím nekončí. Až podle výsledků se rozhodne, jestli definitivně přestoupí k trojskoku.

"Tady máme vyzkoušený model, který fungoval. Třeba to takhle bude, třeba ne, třeba se zase zlepším v té výšce. Jsem v očekávání, jak to dopadne, a těším se na halovou sezonu," uzavřela Hrubá.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články