Následuje
ME 2020 Rakousko

Výškař Bába skončil na Super Grand Prix ve Stockholmu třetí

Stockholm - Výškař Jaroslav Bába obsadil na mítinku Super Grand Prix ve Stockholmu třetí místo. Po nedávném vítězství v Londýně výkonem 227 centimetrů porazil Ivana Uchova i Andru Mansona, dva z trojice nejlepších skokanů sezony. O tři centimetry však byli lepší vítězný Američan Jesse Williams i druhý Jaroslav Rybakov z Ruska. Start ve švédské metropoli byl pro bronzového olympijského medailistu z Atén zároveň posledním testem před srpnovým mistrovstvím světa v Berlíně. Tam Bába odjede s letošním maximem 233 centimetrů, kterým se po londýnském mítinku zařadil na páté místo světových tabulek této sezony.

O nejlepší světový výkon roku v běhu na 200 metrů se postarala americká sprinterka Allyson Felixová, která jako první žena letos prolomila hranici 22 sekund. Zvítězila v čase 21,88 a dosavadní jedničku této disciplíny Debbie Fergusonovou-McKenzieovou z Baham za sebou nechala o 35 setin. 

Očekávaný vrchol mítinku DN Gala, mužskou stovku, pro sebe rozhodl nejrychlejší sprinter sezony Američan Tyson Gay. Jeho čas 9,79 sekundy však znehodnotil příliš silný vítr do zad. Bývalý světový rekordman Asafa Powell z Jamajky doběhl v čase 9,98 sekundy třetí. 

V soutěži oštěpařů skončil Petr Frydrych výkonem 77,07 metru na pátém místě. Hodem 86,85 metru suverénně zvítězil Nor Andreas Thorkildsen.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy