Následuje
VK Ostrava - Kladno volejbal cz

Výškař Bába skočil v Soluni 231 cm a má ostrý limit na MS

Soluň - Výškař Jaroslav Bába se dnes blýskl skvělým výkonem na mítinku v řecké Soluni. Bronzový olympijský medailista z roku 2004 skočil 231 centimetrů, čímž se premiérově pod širým nebem od svého vážného zranění roce 2006 dostal přes 230 centimetrů. Svým výkonem navíc splnil ostrý limit pro mistrovství světa v Berlíně. Soutěž vyhrál výkonem 233 centimetrů Rus Alexej Dmitrik. Letošní halový mistr Evropy Ivan Uchov skočil jen 224 centimetrů.

"Je to jeho osobák po zranění. Byl nadšený, všechno šel napoprvé a přitom trénink ještě není směřovaný k absolutnímu výkonu," řekl Bábův nový trenér Jan Janků. Bába zkoušel dvakrát i 233 centimetrů. "Ale trošku ho bolela namožená záda," řekl Janků.

Nad vysokými ploty skončila Lucie Škrobáková čtvrtá časem 13,20, vítězná Jamajčanka Dellorren Ennisová-Londonová zaběhla 13,08.

Týden před startem na ostravské Zlaté tretře se po zranění na dráhu vrátil Dayron Robles. Kubánský olympijský vítěz, který loni v Česku zaběhl světový rekord, v Řecku dosáhl času 13,30. "Startoval jsem venku poprvé, tak jsem šel uvolněně," řekl Robles, který se zranil v únoru a vynechal kvůli tomu mimo jiné i pražský halový mítink.

Výšku žen vyhrála mistryně světa Blanka Vlašicová výkonem 201 centimetrů, ale na 205 už neuspěla. "Sezona se rozjíždí, ale spokojená se sebou nejsem," řekla pětadvacetiletá Chorvatka, která také bude za týden startovat v Ostravě.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy