Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Grand Prix USA 2020

Všechno je na dobré cestě, řekl po zdravotních problémech Holuša

Z předsezonního soustředění v Maroku musel odjet o dva týdny dříve, protože prakticky nebyl schopen trénovat. V současnosti se však mílař Jakub Holuša cítí lépe a na Memoriálu Josefa Odložila otestuje, jak na tom je. Tradiční pražský mítink, jehož 25. ročník se uskuteční 4. června na Julisce, přivítá i další české hvězdy - čtvrtkaře Pavla Masláka, koulaře Tomáše Staňka, oštěpaře Jakuba Vadlejcha nebo dálkaře Radka Jušku. Ve hře je i účast překážkářky Zuzany Hejnové.

Jakub Holuša
zdroj: AP autor: David J. Phillip

Pátý muž loňského mistrovství světa Holuša měl v průběhu přípravy problémy s krví a začal je po příletu z Maroka neprodleně řešit. "Měl jsem nějak chycené ledviny a játra, které pracovaly nonstop, neodpočaly si," řekl Holuša. Navíc ho trápil zánět kyčle, kvůli němuž mu vystřelovala bolest do stehna.

Během tří týdnů po návratu do nížiny se jeho krevní hodnoty zlepšily a první závod absolvoval v sobotu při extralize, kde si vyzkoušel pět kilometrů. "Cítím se mnohem lépe, jsem schopen trénovat. Soustředím se pouze na objem, vůbec nedělám speciální trénink. Pětka se mi běžela skvěle. Myslím, že všechno je nastartováno na dobré cestě, Odložilův memoriál pro mě bude dalším důležitým bodem na cestě k mistrovství Evropy," doplnil.

Vedle Holuši poběží patnáctistovku, která je hlavním závodem mítinku, také Filip Sasínek. Na čtvrtce bude bojovat o vítězství český rekordman Maslák, jenž loni skončil těsně druhý.

Další český rekordman Staněk se představí v koulařském sektoru. Jeho soupeři budou Američané Ryan Crouser a Joe Kovacs. "Nic lepšího jsme asi nemohli sehnat. Kromě toho Novozélanďana (mistra světa Tomase Walshe, pozn. autora)," uvedl ředitel pražského mítinku Miroslav Ševčík.

Startovat budou i všichni elitní čeští oštěpaři. Vedle vicemistra světa Vadlejcha také bronzový medailista z MS Petr Frydrych, světový šampion z roku 2013 Vítězslav Veselý a Jaroslav Jílek.

O účasti Hejnové se rozhodne po jejím návratu z mítinku Diamantové ligy v Eugene, kde v sobotu absolvuje první start na 400 metrů překážek. "Uvidí, jak se vrátí zpátky. Že by to měla jako mezistart mezi Diamantovými ligami. Zatím to vypadá, že pokud bude zdravá, tak by měla startovat," dodal Ševčík.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy